САП зареєструвала кримінальне провадження щодо Рябошапки, на черзі – Касько

Фігуранти — Екс-Генеральний прокурор Руслан Рябошапка і екс-заступник Генерального прокурора Віталій Касько. Стаття Кримінального кодексу — 366-1 (декларування недостовірної інформації), позбавлення волі на строк до двох років.

Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі таки довелось виконати ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 28 квітня 2020 року та зареєструвати кримінальне провадження за фактом отримання неправомірної вигоди й декларування недостовірної інформації екс-генеральним прокурором Русланом Рябошапкою. Заявником є колишній заступник начальника відділу Генеральної прокуратури України Андрій Шевченко, звільнений у результаті рабошапчиних «реформ», який з 2 березня 2020 року домагається притягнення Рябошапки та його колишнього першого заступника Віталія Каська до кримінальної відповідальності.

Проаналізувавши декларації Рябошапки, Шевченко дійшов висновку, що сукупний дохід родини Руслана Георгійовича за 2018 рік менший від наявних у нього заощаджень на суму понад 13 млн.грн., чого об’єктивно не може бути внаслідок закону збереження матерії. Отримати ці додаткових 13 млн. грн. Рябошапка міг шляхом одержання неправомірної вигоди. Окрім того, у деклараціях Рябошапки відображена сплата 510 тис. євро в рахунок основної суми позики, отриманої дружиною Рябошапки для придбання нерухомості у Франції. У той же час у ході численних виступів перед журналістами екс-генеральний прокурор заявляв, що ця позика не погашена й заборгованість складає 400 тис. євро.

Окрім того, Шевченко звернувся до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури із заявою про вчинення Віталієм Каськом злочину, передбаченого статтею 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України. А саме: Касько не вніс у декларацію належне йому машиномісце площею 24,6 кв.м. і автомобіль Toyota  RAV-4. При цьому припинення права користування цим майном Касько також не задекларував. Як і у випадку з Рябошапкою, у САП відмовилися виконати вимоги статті 214 Кримінального процесуального кодексу України й не внесли повідомлення Шевченка до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Настирливий екс-прокурор звернувся до суду й ухвалою від 4 травня 2020 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду зобов’язав уповноважену особу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочати досудове розслідування й щодо витівок Каська.

Треба зазначити, що ситуація з Каськом цікавіша, ніж у випадку з Рябошапкою. Річ у тім, що після того, як Шевченко 2 березня 2020 року звернувся із заявою про вчинення Каськом злочину, Віталій Вікторович отямився й 1 квітня 2020 року подав декларацію,  у якій, нарешті, зазначив паркомісце, що належить його рідній сестрі Роженко Тетяні Вікторівні і яким Касько, дійсно, користується. А ось автомобіль Toyota  RAV-4, який, начебто, належить співмешканці Каська Калачевській Інессі Володимирівні, Віталій Вікторович знову в декларацію включити забув (хоча раніше зазначав). При цьому звільнений з органів прокуратури Касько був 6 березня 2020 року, а декларацію, яка подається перед звільненням, подав лише 1 квітня 2020 року.

Тож тепер доведеться керівнику САП Назару Холодницькому предметно розбиратись, з ким проживає Віталій Касько й чиїм майном користується.

Закрыть

Новости

Свежие комментарии