Побори на Одеській митниці у фокусі уваги журналістів

Про масштабну корупцію на Одеській митниці заявили місцеві підприємці. Зазвичай бізнесмени не говорять про таке з журналістами, щоб не псувати стосунків з фіскалами. Але цього разу терпець їм увірвався. Чому — розкажуть мої колеги.М’які іграшки, велосипеди: Олександр Бучков із Одеси близько десяти років імпортує дитячі товари з Китаю. Підприємець стверджує: його принцип — працювати легально. Але останнім часом це стало неможливо.

«Никто не будет работать, если не занесет денег».

Наразі Бучков — біла ворона і відверто розповідає про корупцію на Одеській митниці. Мовляв, схем дуже багато. Існують і фірми-посередники, через які нібито швидко, але за гроші оформлюють вантажі, а найпоширеніша практика — звичайні хабарі. Стверджує — хто відмовляється їх давати, потрапляє в бюрократичне пекло.

«Если ты в списках, если ты в теме значит ты проезжаешь по «зеленому коридору». Тебя Не досматривают. Эти досмотры специально ставят для того, чтобы люди платили», — говорить Олександр Бучков, підприємець.

Бучков навіть називає таксу: триста доларів за безперешкодне розмитнення одного контейнера з товаром. Переконує — на митниці є спеціальні люди, які ведуть так звану чорну бухгалтерію.

«Эта фирма растаможила в этом месяце сто контейнеров — значит, она нам должна тридцать тысяч долларов! В конце месяца приезжает человек к этой фирме — они передают эти тридцать тысяч долларов, все: эта фирма дальше работает. И так каждый месяц», — говорить Олександр Бучков, підприємець.

За словами Бучкова, буває й так. Спочатку фіскали накладають арешт на вантаж, а потім він зникає. І навіть якщо суд згодом знімає арешт — товар не знайти.

«Вот так нам выдали товар сегодня».

На Одеській митниці з нами відмовилися говорити на камеру, а в письмовій відповіді спростували всі ці звинувачення.

А от голова громадської ради при Одеському управлінні ДФС стверджує — на митниці працює більш ніж двадцять корупційних схем.

«С каждой схемы ставятся, образно говоря, таксы, планы поступлений. То есть все все это в худшем своем представлении возвратилось», — говорить Віктор Берестенко, голова громадської ради ГУ ДФС в Одеській області.

За словами Берестенка, один із корупційних «клондайків» — контрабанда цигарок у країни ЄС. Про це свідчить і нещодавній випадок — коли на пляж під Одесою під час шторму викинуло баржу з рекордним тютюновим вантажем.

Корупція в Одесі: бізнесмен розкрив схему поборів на митниці

Источник:   podrobnosti

Закрыть

Новости

Свежие комментарии