Землероби в судівських мантіях та прокурорських мундирах

У травні поточного року громадськість, у тому числі і ми, ознайомились з статтею Іваницького селянина Петра Солопія про те, як голова Ічнянського районного суду Чернігівської області Карапиш Тетяна Володимирівна, всупереч вимогам Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про запобігання корупції», Кодексу суддівської етики приховала від декларування майно, вказавши в своїх щорічних деклараціях за 2017 та 2018 роки завідомо недостовірні відомості.

Після ознайомлення з даною статтею нами було встановлено, що на даний час детективами НАБУ, за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, за вказаним фактом здійснюється досудове розслідування кримінального провадження відносно Карапиш Т.В. за ознаками злочину, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України (Декларування недостовірної інформації). Будемо надіятись, що правоохоронці встановлять істину у даній справі, а судді Вищого антикорупційного суду, у свою чергу, приймуть обґрунтоване законне рішення.

Сьогодні ж, шановні співгромадяни, ми продовжимо інформувати вас про іншіфакти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, вчинених головою Ічнянського районного суду Чернігівської області Карапиш Тетяною Володимирівною.

Зокрема, Карапиш Т.В. прийняла ряд незаконних рішень, що призвели до порушення прав значної кількості громадян.

Так, 17 жовтня 2017 року вона в інтересах третіх осіб своїм свавільним рішенням у цивільній справі №733/1066/17 скасувала державний акт на право колективної власності на землю загальною площею 3737,10 га, виданий 29.11.95 р. Гмирянською сільською радою Ічнянського району місцевому колективному сільськогосподарському підприємству «Червоний партизан», а також запис про його державну реєстрацію та визнала його таким, що втратив чинність.
Читайте также: Замміністра юстиції Ольга Оніщук: «Друзям – все, ворогам – закон»

Цим незаконним рішенням також припинено право колективної власності на земельну ділянку площею 595,19 га.

Постановою Чернігівського апеляційного суду від 24 січня 2018 року зазначене рішення судді Карапиш Т.В. від 17 жовтня 2017 року скасоване як незаконне.

30 жовтня 2017 року Карапиш Т.В., знову ж таки в інтересах третіх осіб своїм незаконним рішенням у цивільній справі №733/1600/17 скасувала державний акт на право колективної власності на землю загальною площею 4136.40 га, виданий 01.12.95 р. Ічнянською районною державною адміністрацією колективному сільськогосподарському підприємству «Хлібороб» м. Ічня, а також запис про його державну реєстрацію та визнала його таким, що втратив чинність.

Цим свавільним рішенням було припинено право колективної власності на земельну ділянку площею 291.30 га.

Постановою Чернігівського апеляційного суду від 17 січня 2018 року рішення Ічнянського районного суду від 30 жовтня 2017 року скасоване як незаконне.

Верховний Суд у своїй постанові від 16 березня 2020 року вказав, що припинивши право колективної власності на спірну земельну ділянку та перевівши її до земель Ічнянської міської ради Чернігівської області, суд першої інстанції, всупереч статті 6 Конституції України, вийшов за межі визначених законодавством повноважень, оскільки питання про віднесення земель до певної категорії та зарахування їх до земель запасу відноситься до повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування, а не до повноважень суду.

Суддя Карапиш Т.В. при постановленні вказаних незаконних рішень діяла свідомо, в інтересах третіх осіб і чудово розуміла, що перевищує свої повноваження, виходить за межі компетенції суду і тим самим порушує передбачене статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на мирне володіння своїм майном значної кількості громадян — власників земельних часток (паїв) та їх спадкоємців.

Як і в автора попередньої статті у нас виникає запитання: що іще має вчинити голова районного суду Карапиш Тетяна Володимирівна, щоб її діяльність, явно не доброчесна, була зупинена?

Закрыть

Новости

Свежие комментарии