«Залізничні» схеми на корупційних рейках

Філія “Стрийський Вагоноремонтний Завод” провела тендер на закупівлю запасних частин очікуваною вартістю 2,5 млн. грн.

До переліку запасних частин увійшло три позиці:
– кришка кріпильна – 593 шт.;
– кільце лабіринтне – 900 шт.;
– корпус букси з лабіринтом – 150 шт.

У тендері брало участь три компанії, серед яких не було виробників даної продукції.

За результатами торгів було обрано переможця – ним стало ТОВ “ТД “Залізничник” з ціновою пропозицією 2 млн. грн.

ТД “Залізничник” зареєстровано всього 10 місяців тому в Сумах по вулиці Воскресенській, 9.

Власником фірми являється Костюк Олександр Анатолієвич, чоловік Даниленко Ірини, заступниці начальника одного з управлінь Сумської обласної державної адміністрації. Про що свідчить її декларація за 2018 рік.

Сам Костюк вказаний тренером вільної боротьби на сайті Сумської регіональної федерації з вільної боротьби.

Олександр Костюк також володіє фірмою ТОВ “Рокадатрейд” та до 2017 року був власником ТОВ “Формінвестгруп”. Всі ці фірми активно торгували з вагоноремонтними заводами“Укрзалізниці”.

Так за два роки свого існування (2017р. – 2018р.) ТОВ “Рокадатрейд” підписувало контракти виключно з залізницею, їх сума склала 111 млн. грн., а ТОВ “Формінвестгруп” із “УЗ” працювало до 2016 році і отримало від неї 27 млн. грн.

Змінити власника та прописку “Формінвестгруп” довелось через відкрите у 2017 році кримінальне провадження стосовно цієї фірми.

За даним справи №757/48445/18-к “Формінвестгруп” організувало схему отримання грошових коштів від ПАТ «Укрзалізниця» шляхом постачання в адресу залізниці товарів бувших у використанні по завищеним цінам.

Саме тому у 2017-му році “Формінвестгруп” перестає постачати продукцію для залізниці, а на його місце приходить, на чолі з Костюком Олександром, ТОВ “Рокадатрейд”, яке два роки успішно постачало продукцію залізничного призначення.

Проте, нічого не буває вічно, і “Рокадатрейд” “засвітилось” у кримінальному провадженні №592/1692/19, за матеріалами якого дана фірма шляхом використання підконтрольних підприємств та підприємств з ознаками фіктивності ухилилась від сплати податків на 4,4 млн. грн.

Цілком можливо, що даний факт змусив Костюка заснувати нову фірму – ТОВ “ТД “Залізничник”, для зміни постачальника з чистою біографією.

“ТД Залізничник” в своїй тендерній документації надає довідку про наявність працівників, де вказує три людини, серед яких: директор, бухгалтер та менеджер.

А в довідці про наявність обладнання вказано лише орендований офіс, меблі та оргтехніка.

Таким чином це вже третє переродження фірм, на чолі з тренером вільної боротьби з Сум.

Нагадаємо, що в 2018 році СБУ викрила схему постачання бувших у використанні та підпільно виготовлених запчастин на 400 млн. грн. Одним із постачальників цих запчастин для Укрзалізниці була ще одна сумська фірма – ТОВ “Українська машинобудівельна

Истчони:zbk

Закрыть

Новости

Свежие комментарии