Владислав Каськів: родичі та водії керівника Держагентства крадуть мільйони?

серпня НАБУ відзвітувало про закінчення слідства щодо 8 осіб, що причетні до розкрадання бюджетних коштів «Держінвестпроекту» на проектах «Олімпійська надія-2022» та «Якісна вода».

Підозри серед інших отримали давній друг Владислава Каськіва та два його брати, а ось сам глава Держагентства продовжує спокійно жити в Австрії і відвідини українського СІЗО йому поки не загрожують.Притягти його до відповідальності можна лише внаслідок нового звернення до уряду Панами.

Керівник САП Назар Холодницький направив відповідне звернення, але в ГПУ натякають, що через те, як документ відправлений, можуть виникнути проблеми, які дарують Каськіву ще чимало місяців вільного життя.

Хоча в підозрах інших фігурантів справи Каськів і значиться як очільник схеми, представники НАБУ і САП вельми неохоче говорять про перспективи притягнення його до відповідальності.

Не він вів розрахунки через банк і не він підписував документи. Слідчі розраховували вхопити його через двох братів- поки не дуже успішно.

Сама ж схема розкрадань, яку розслідували спершу слідчі МВС, а потім детективи НАБУ, виписана більше ніж детально.

Головні дійові особи матеріалів НАБУ:

екс-заступник голови «Держінвестпроекту», який також обіймав посаду радника директора ДП «Державна інвестиційна компанія» Сергій Шут;

— колишній працівник «Держінвестпроекту» Вадим Бей;

— колишній директор ДП «Державна інвестиційна компанія» Юрій Лутак;

— три директори приватних підприємств із ознаками фіктивності – Андрій Стельмах, Руслан Усов, Андрій Банцер;

— двоюрідний брат екс-голови «Держінвестпроекту» Олександр Матковський;

— колишній водій, помічник екс-голови «Держінвестпроекту» Сергій Моісеєнко.

У грудні 2010 Каськів був призначений керівником Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. А восени 2011 Кабмін Азарова виділив на національні проекти більше ніж півмільярда гривень.

Жоден з проектів до зміни влади в 2014 не був реалізований, а Каськів запам’ятався лише скандалом з лижним інструктором, який підписав липову угоду на будівництво LNG-терміналу.

Коли Каськіва спалили на афері, він довго виправдовувався і кивав на руку Кремля. Але після кількох років розслідувань МВС, ГПУ, НАБУ у схемах видні руки хіба що родичів та друзів керівника Держінвестпроекту, а також рух коштів через офшори та банк нардепа і бізнес-партнера Дмитра Фірташа Івана Фурсіна.

З матеріалів судових реєстрів, що стосуються слідства у цій справі, виходить, що замість того, щоб залучити інвесторів під реалізацію проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022, можновладці побудували власну сітку, через яку вивели бюджетні гроші на свої компанії.

Як саме, далі в матеріалі INSIDER.

Отож, у Каськіва в агентстві був заступник Сергій Шут, на якого він до цього по життю оформлював всі свої активи.

Там же працював заступник генерального директора, пізніше гендиректор ДП «Державна інвестиційна компанія» Юрій Лутак та начальник відділу кредитування та інвестицій ДП «ДІК» Андрій Леміш.

Влітку 2012 року вони фактично під конкурс створили ТОВ «Боржава резорт» і ТОВ «Будівельна компанія «Комбуд».

Директором ТОВ «Боржава резорт» було призначено колишнього водія Шута Сергія Лідова. Крім того, серед учасників ТОВки були сестра Шута Оксана Семикіна та двоюрідний брат Каськіва Олександр Матковський. Пізніше ще одним учасником компанії стало ТОВ «Боржава бальнеріо», оформлене на того ж Матковського та двоюрідного брата Шута Олексія Дядика. Директором фірми призначили троюрідну сестру Шута Віру Руль.

Як виявили детективи НАБУ під час розслідування, реєстраційні документи та печатку вказаного товариства зберігали Шут та рідний брат Каськіва Олександр.

Управляв рахунками «Боржава резорт» в київській філії АТ «Місто банк», що належить нардепу з групи Фірташа Івану Фурсіну, Олександр Матковський – двоюрідний брат Каськіва.

У липні 2012 року була створена ТОВ «Будівельна компанія «Комбуд», оформлена на водія Шута Руслана Усова.

Саме ці компанії і отримали гроші на «Олімпійську надію».

Пізніше керівники Держінвестпроекту знайшли свої фірми-прокладки і під інший проект «Якісна вода».

ТОВ «Верітас Ін» очолив шурин начальника відділу кредитування Леміша Падалка, а ТОВ «Приазовспецкомплект» знайомий Матковського Андрій Стельмах.

Створивши або очоливши підприємства в Україні, Каськів, його брат та двоюрідний брат, а також Шут і невстановлені особи створюють підприємства-нерезиденти в офшорах:

Septemero Holdings Limited (Республіка Кіпр), Korsk Enterprices Limited (Республіка Кіпр), Yonkers Marketing Limited (Республіка Кіпр), Monstarol Holding LTD (Республіка Кіпр), Talemba Holdings Limited (Республіка Кіпр), Adoramus Investment Limited (Республіка Сейшельські острови), Glenshaw Limited (Республіка Кіпр), Klikate Limited (Республіка Кіпр), Velma Operations Limited (Беліз), Wetherby Inernational (Республіка Сейшельські острови), Lambscroft Ventures Limited (Республіка Кіпр).

Зайвих людей для схеми не наймали: наприклад, розрахункові рахунки Korsk Enterprices Limited (Республіка Кіпр), Yonkers Marketing Limited (Республіка Кіпр), Talemba Holdings Limited (Республіка Кіпр), Adoramus Investment Limited (Республіка Сейшельські острови) в банках були відкриті водієм Шута — Усовим та водієм Каськіва —
Моісеєнком.

Далі «Боржава резорт» та «Комбуд» створюють ілюзію господарської діяльності — «Комбуд» нібито зобов’язується виконати роботи із проектування та будівництва готельно – курортного комплексу з гірськолижною інфраструктурою загальною площею 234 475 кв.м, за що ТОВ «Боржава резорт» зобов’язується сплатити 376, 6 млн. гривень.

31 жовтня 2012 за ініціативою Каськіва на Кабміні скасовують постанову про порядок проведення конкурсу, що дозволяє Держінвестпроекту маніпулювати переможцями.

І вже за два тижні в рамках проекту «Якісна вода» ТОВ «Боржава резорт» отримує 135 000 000 гривень, а ТОВ «Верітас Ін» — 65 700 000 гривень.

У грудні 2012 ще одним переможцем конкурсу по «Якісній воді» стала фірма — ТОВ «ТД «Борисфен», яку ділки з Держінвестпроекту знову оформили на Стельмаха і видали на неї спершу 65, 7 мільйонів гривень, а потім ще 29.

У січні 2013 Шут, Леміш, Стельмах, Бей шляхом маніпуляцій зі зборами та підписаними документами, переводять «Борисфен» у 100 % власність Klikate Limited (Республіка Кіпр) .

А тепер дивимось, що далі відбувається з грошима. Майже 40 млн гривень, які отримала ТОВ «Боржава резорт» переводяться в 5 мільйонів доларів, і за них через кіпрську Septemero Holdings Limited купуються корпоративні права ТОВ «Проффіт консалтинг груп». Вся ницість історії в тому, що ця фірма була створена Каськівим і друзями ще в 2006 році. Одноособовим власником частки у статутному капіталі ТОВ «Проффіт консалтинг груп» було ТОВ «Грінфільд альянс» в особі директора Матковського та сестри Шута Семикіної, на яких так само оформлена і «Борджава резорт», яка отримала бюджетні кошти.

Інша частина коштів, отриманих в якості позики у ДП «Державна інвестиційна компанія», ТОВ «Боржава Резорт» перерахована на рахунок компанії «Talemba Holdings Limited», відкритий у «Trasta komercbanka», Miesnieky iela 9, Riga LV1050, Latvija, Riga», а саме:

22.04.2013 р. в сумі 8,96 млн.доларів США згідно договору купівлі-продажу часток у статутних капіталах від 28.03.2013 р. ТОВ «Соломія» та ТОВ «Воловецький завод продтоварів»;

9.10.2013 р. в сумі 2,35 млн.доларів США згідно договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі від 27.09.2013 р. ТОВ «Карпатія Холдинг»;

30.01.2014 р. в сумі 3,2 млн.доларів США згідно договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі від 23.01.2014 р. ТОВ «Фортуна Затишок».

ТОВ «Соломія» та ТОВ «Воловецький завод продтоварів» були куплені за 2 дні найнятим для цієї схеми чоловіком на прізвище Внуков.

«Карпатія холдинг» та «»Фортуна Затишок» через кількох підставних оформлені на водія Шута Усова.

Після того  були скуплені 444 земельні ділянки в Закарпатській області.

Землі оформили на: ТОВ «Карпати Тур Груп» (ЄДРПОУ 33763180); ТОВ «Боржава СКІ» (ЄДРПОУ 33328793); ТОВ «Боржава Бальнеріо» (ЄДРПОУ 35745412); ТОВ «Боржава Резорт» (ЄДРПОУ 35104676); ТОВ «Профіт Консалтинг Груп» (ЄДРПОУ 34527841); ТОВ «Соломія» (ЄДРПОУ 32741187); ТОВ «Воловецький завод продтоварів» (ЄДРПОУ 00377868); ТОВ «Карпатія Холдинг» (ЄДРПОУ 38863606); ТОВ «Фортуна затишок» (ЄДРПОУ 38963105); ТОВ «Боржава Резорт Холдінг» (ЄДРПОУ 38865708); ТОВ «Боржава Девелопмент» (ЄДРПОУ 38910231); ТОВ «Думка» (ЄДРПОУ 32610424); ТОВ «Боржава Інвест» (ЄДРПОУ 38928102); ТОВ «Боржава Ленд» (ЄДРПОУ 38939512); ТОВ «Таурус Проперті» (ЄДРПОУ 38970070); ТОВ «Таурус Естейт» (ЄДРПОУ 38956632); ТОВ «Таурус Інвест» (ЄДРПОУ 38962929); ТОВ «Таурус Ленд» (ЄДРПОУ 38969992).

Як видно з дат, гроші відчайдушно освоювали в розпал Майдану.

Те ж саме відбувалося і з проектом «Якісна вода». 04.10.2013 «ТД Борисфен» отримав від Держінвестпроекту ще 17 мільйонів, а 29.01.2014 – ще 12 мільйонів гривень.

За цей час за ці гроші були придбані через підставних родичів, знайомих і кіпрські фірми. ТД «Борисфен» перерахував $9,77 млн «Korsk Enterprises LTD» (Кіпр) в якості оплати за придбання часток в українських компаніях – ТОВ «Аква Інвест Груп» і ТОВ «Джерела Поділля».

Увесь цей час —  з 2013 до 2016 — «Боржава Резорт», ТД «Борисфен», ТОВ «Боржава Резорт Холдинг», ТОВ «Боржава Ленд», ТОВ «Боржава Девелопмент», ТОВ «Боржава СКІ», ТОВ «Грінфілд Альянс», ТОВ «Проффіт Консалтинг Груп», ТОВ «Таурус Проперті», ТОВ «Таурус Ленд», ТОВ «Таурус Інвест», ТОВ «Таурус Естейт», ТОВ «Свалява ленд», ТОВ «Думка», ТОВ «Фортуна затишок», ТОВ «Карпатія Холдинг», ТОВ «Карпатія Тур», ТОВ «Проект Фортуна» для ведення своєї господарської діяльності використовували один номер телефону оператора ТОВ «Інтернаціональні Телекомунікації».

11 липня 2018 детективи НАБУ звернулись до суду, щоб їм дозволили вилучити реєстраційну справу ТОВ «Боржава резорт» (код ЄДРПОУ 35104676) через загрозу її знищення чи зміни оригіналу документа.

Окремим пунктом слід згадати ще одну затрату — 21.08.2013 та 30.08.2013 брат Владислава Каськіва Олександр за прогнані через Archer Trading and Services Limited (Британські Віргінські острови) 320 000 доларів США та 17 902 доларів СШАкупує від імені «Glenshaw Limited» (Республіка Кіпр) вертоліт «Robinson R44» та літак  «VIPER SD-4» (реєстраційний номер UR-PORA), «які в подальшому фактично експлуатувались на території України Каськівим В.В. в приватному порядку».

Але при всьому цьому, і тому, що в текстах підозр Каськів названий організатором злочинного угруповання, підозра на ного не написана.

Багато хто вважає, що свого часу так вільно проводити свої схеми Каськіву допомагало покровительство групи Льовочкіна-Бойка-Фірташа. Питання, хто і що допомагає зараз йому рятуватися від правосуддя?

Источник:   theinsider

Закрыть

Новости

Свежие комментарии