Віктор Романюк забув про обухівську «батьківщину»?

Продовжуючи серію матеріалів про нардепів-мажоритарників, “Моя Київщина” вирішила розповісти про народного депутата, який представляє Обухівщину і Васильківщину Віктора Романюка. Він – яскравий приклад депутата, який забув про власний виборчий округ, пише Микола Тицький на шпальтах  “Моєї Київщини” в розвідці “Чим займаються нардепи від Київщини: “політв’язень” Романюк.

Уродженець Рівненської області Віктор Романюк потрапив до парламенту по 94 виборчому округу (Обухів, Васильків) лише з другої спроби. Першу спробу потрапити до парламенту він здійснив ще в 2012 році, коли балотувався від “Батьківщини”, проте тоді він вибори програв “регіоналці” Тетяні Засухі з різницею в 2%. Утім, через скандали під час підрахунку голосів округ був визнаний проблемним, і в 2013 році на ньому відбулися перевибори, але Романюк взяти участь в них не зміг, оскільки в той час перебував в Італії. Проте вже в 2014 році він пройшов до парламенту, але вже від “Народного фронту”, який представляє і досі.

Його називають одним із політичних в`язнів режиму Януковича, проте історія з переслідуванням з боку “бандитської влади” викликає дуже питань. Так, після заяв “Батьківщини” про сфальсифіковані вибори на 94 окрузі у 2012 році проти нього було порушено кілька сфальсифікованих кримінальних проваджень. Але йому з родиною вдалося виїхати в Італію. Там він був заарештований італійською поліцією, проте пізніше його відпустили на волю.

З Романюком пов’язано кілька скандалів. На сайті компанії “Індар” (єдина компанія в Україні, яка випускала інсулін) була викладена інформація про те, що в період з 2005 по 2007 рік Романюк, який на той час був заступником голови правління компанії разом із головою компанії Олексієм Лазарєвим створили і реалізували схему, за якою все майно “Індару” було переведено під контроль комерційних структур, які їм і належали. В результаті цього розподілу Романюку приписують розкрадання державного майна на суму в 40 млн. гривень. Фактично завдяки “заслугам” цього нардепа, єдине підприємство в Україні, яке займалося виробництвом інсуліну, було просто-напросто розграбоване.

Будучи депутатом Верховної Ради, Романюк не гребує відверто популістськими заявами, які працюють лише виключно як піар для нардепа. Так, можна пригадати звернення нардепа-мажоритарника до власника корпорації “Tesla Motors” Ілона Маска, з пропозицією побудувати завод “Gigafactory 2″ в Україні. Він навіть відправив йому відповідного листа, про що голосно повідомив у Facebook. Проте усі мислячі люди розуміють, що це звичайна пуста заява і розглядати її всерйоз не варто.

У парламенті Віктор Романюк є головою підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, а також членом кількох груп міжпарламентських зв’язків з іноземними державами.

Серед помічників Романюка можна знайти кількох неоднозначних персонажів. Наприклад, Андрій Хандурін, який свого часу протягом тривалого часу числився у міжнародній адвокатській компанії “Бі.Ай.ЕМ”. Її власником є скандально відомий кум Путіна Віктор Медведчук. Крім того, свого часу Хандурін був помічником Володимира Сацюка, якого звинувачували у причетності до отруєння тоді ще кандидата в президенти України Віктора Ющенка. Тому доволі дивно, як в оточенні людини, яка позиціонує себе політв’язнем, з’являються такі одіозні персонажі.

Стосовно нинішньої його діяльності як народного депутата, то варто зазначити, що проблемами округу він майже не опікується. Так, серед законопроектів, які подані Романюком, важко знайти такий який стосувався би виборців Київщини. Умовно такими можна назвати внесення змін до законів “Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах”  і “Про місцеве самоврядування в Україні”. Але знову ж таки, вони стосуються Київської області так само, як і решти України. Натомість депутат активно просуває законопроекти, які стосуються банків, фінустанов та фінансових потоків. Зрозуміло, що очолюючи відповідний підкомітет у Верховній Раді, така діяльність є необхідною, але й про виборців забувати не варто. Доречно також зауважити, що Романюк не є членом міжфракційного депутатського об’єднання “Київщина”, яке було створено з метою покращення життя жителів Київської області одіозним нардепом-регіоналом Ярославом Москаленком.

Що ж до депутатських запитів, то лише 4 із 28 стосуються безпосередньо Київщини. Це запити до Генпрокуратури відносно розслідування резонансного вбивства обухівчанки Людмили Охрім та звільнення одного з прокурорів Київської області Лукашевича, якого називають причетним до “кришування” незаконного вивозу металобрухту та лісоматеріалів із Чорнобильської зони. Такими ще можна назвати запити до КМДА стосовно вирішення питань житлових умов шести родин шести героїв Небесної Сотні та до прокурати Києва щодо вчинення корупційних діянь чиновників Державного агентства України з управління зони відчуження. На цьому за майже три роки – все…

Щодо його відвідуваності парламенту, то з 310 засідань, Романюк прогуляв 149, тобто, його відвідуваність складає трохи більше 50%.

На завершення варто сказати, що Віктор Романюк підтверджує тенденцію депутатів-мажоритарників, які добираючись до крісла парламентаря, забувають про виборців та їх проблеми, які б вони, як представники громади, мали вирішувати. Проте, як ми бачимо, коли вони добираються до “кормушки” то дуже швидко забувають про звичайних людей, та починають переслідувати власні бізнес інтереси.

Источник:  obukhiv

Закрыть

Новости

Свежие комментарии