Укрлендфармінг Олега Бахматюка та масове отруєння корів на Тернопільщині: протистояння олігарха та селян набирає обертів

Жителі села Підлісне Монастириського району, після масового отруєння корів, хочуть аби фірма олігарха Олега Бахматюка повернула селянам землі, які орендує в окрузі. З вини фірми-орендаря у селі майже півсотні корів захворіли, а дві загинули прямо на пасовищі.

Місцеві люди налаштовані рішуче. Пан Михайло розповідає: «Більшість людей планує у найближчі дні подати у місцеву прокуратуру заяву на відшкодування збитків завданих агрофірмою. Також селяни вимагають аби на найближчій сесії місцеві депутати проголосували за дострокове розірвання договорів оренди земель із агропідприємством.» Пан Михайло стверджує – у нього три роки тому також загинула корова через кроплення посівів орендарем. Але фірма на поодинокі випадки не звертала уваги. Місцеві жителі скаржаться – починаючи від весни і поки орендар не збере врожай у дітей в Підлісцях постійно бронхіт та алергічні реакії. Селяни заявляють – через їх землі їх же і знищують.

«Визнали вину і компенсували шкоду» – версія агрофірми. 

Допоки люди намагаються захистити свої права представники агропідприємства запевняють – конфлікт вичерпано. Ігор Володимирович Підгайний керує Ямницьким відділенням «Агрофірми «Прикарпаття»». Чоловік зізнається – співвласником фірми дійсно є олігарх Олег Бахматюк, відомий, як один із найбільших латифундистів України і власник холдингу «Укрлендфармінг».

Що ж до отруєного стада корів пан Ігор каже: «Підприємство повністю визнає провину в інциденті. Працівники агрофірми випадково загубили дві грудки карбоміду. Там було не більше двох кілограм. Того ж дня, як загинули дві корови представники підприємства віддали селянам племінних корів з власної ферми. Іншим людям, які скаржаться, що худоба потруїлася і її лікували, агрофірма нічого не повертала і не планує». Ігор Володимирович заявляє – селянам дали корів гольштинської породи, які набагато кращі ніж ті, що загинули.

Півроку трудового рабства у фірмі олігарха?

У холдингу “Укрлендфармінг”, до якого входить фірма “Ямниця” повідомляють – причиною загибелі та отруєння десятків корів став людський фактор – помилка працівника, пише КУРС. У компанії за цим фактом проведуть внутрішнє розслідування. Ігор Підгайний, як керівник фірми «Ямниця», каже: «Двоє працівників, які везли в поле карбомід і з вини яких розсипалось добриво, відпрацьовуватимуть вартість двох корів, які фірма віддала селянам. Поголів’я породисте і одна корова коштує від 30000 гривень. То ж цю суму працівники будуть відробляти». Також фірма-орендар перевіряє чи не було спроби працівників поцупити добрива.

Чим закінчиться протистояння людей та фірми олігарха і через що соратники Петра Порошенка пересварилися з Олегом Бахматюком читайте згодом.

Источник:    ovid

Закрыть

Новости

Свежие комментарии