Стало известно, как «кидает» Игорь Бурма

Недавно СМИ описали схему, по которой крупнейшая торговая сеть стройматериалов и товаров для дома в Украине «Эпицентр» может уклоняться от уплаты налогов и продавать российские товары под видом европейских.Борьбу с посредничеством и махинациями на таможне с большим или меньшим успехом вела каждая власть. Одной из наиболее действенных мер оказалось повышение индикативной стоимости товара, в сравнение с контрактной. Работать с посредниками оказалось невыгодно и большинство крупных игроков перешли на прямые контракты с производителями. Большинство, но не все. Например, «Эпицентр» до сих пор работает через компанию-прокладку. Та, в свою очередь, с целым рядом сомнительных поставщиков, которые везут товар бог весть откуда и проконтролировать его происхождение фактически невозможно. Например, по меньшей мере три поставщика — компании страны-агрессора. В числе поставщиков и российские индивидуальные предприниматели, территориальная близость которых к оккупированным территориям Украины, как минимум должна бы насторожить правоохранительные органы.

Центральное звено цепи — компания-прокладка ООО «Премьер Декор» с номинальным директором во главе: 80-летний Леонид Бурма не встает с кровати уже много лет. Один из главных его поставщиков — ООО «ТД «Трейд Груп», которую возглавляет сын Игорь Бурма. Семейство Бурма и их компании тесно связаны с семьей Галины Гереги, основательницы «Эпицентра».

После выхода материала КП «Кто помогает «Эпицентру» экономить на НДС и продавать товары из РФ» к нам обратился частный предприниматель, который дорого заплатил за «партнерство» с Игорем Бурма. Тот обещал помочь с выходом на прилавки «Эпицентра», а заодно подтвердил все то, о чем писали СМИ. Из соображений безопасности написавший нам предприниматель попросил об анонимности. Мы публикуем его письмо дословно, сохраняя орфографию и пунктуацию автора.

«Доброго дня! Хочу розказати про те, як ми хотіли на полиці «Епіцентру», а отримали проблеми з митниками та правоохоронцями. Ця історія про компанію Укрброксервис та її керівника Ігоря Бурму, людину наближену до власників «Епіцентру», яка завозить товари для цього будівельного гіпермаркету частково декларуючи їх та занижуючи митну вартість.

Я пов’язаний з компанією, що вже більше 15ти років продає пряжу гуртом, імпортуючи її в Україну з багатьох країн. Працювали в білу та не мали проблем. Як і велика кількість інших імпортерів, завжди прагнули стати постачальником «Епіцентру» як великого гравця роздрібного ринку. Коли дозріли до цього, то почали шукати виходів на них.

Знайомі через знайомих познайомили мене з Ігорем Бурмою. Його представили як людину з родини Герег, власників «Епіцентру», яка може допомогти нашій продукції стати на полки їх гіпермаркетів. Бурма дійсно допоміг нашим товарам потрапити до Епіцентрів та запропонував  послуги своєї брокерської контори Укрброксервис.

Бурма не ховаючись, вже на першій зустрічі розповів, що через неї возить для Епіцентрів контрабандну продукцію, занижуючи митну вартість та вказуючи в документах меншу кількість товару. Запевнив, що це дуже вигідно та безпечно, що всі так роблять, а нам він забезпечить такі ж умови, як і Епіцентру. Начебто, в нього в Чернівецькій області на митниці все було «схоплено» і всі значні потоки до Епіцентрів проходили саме через нього.

Ми погодилися та кілька разів все справді пройшло непогано. Але дуже скоро все змінилося. Там проходила показова спецоперація правоохоронців, все пішло не за планом і митники затримали наш товар — пізніше його конфіскували. Всі проблеми звалилися на голову нашої компанії. Нас постійно обшукували, офіс та склади перевернули до гори ногами. В чому нас тоді тільки не звинувачували, але останньою краплею стали звинувачення в підробці документів, які повністю оформлював Бурма!

На наші прохання допомогти, Бурма та його Укрброксервіс просто відсторонилися та вмили руки. Коли я почав вимагати від нього втрутитися в ситуацію та пообіцяв надати правоохоронцям всю інформацію про його «бізнес» та схеми Епіцентру та Герег, мене почали залякувати. Мені та моїй родині телефонували з погрозами якісь дивні люди, говорили щоб я мовчав та не згадував ані Бурму, ані Герег, лякали, що Епіцентр мене розчавить.

Що вразило ще більше, так це те, що жодні спецоперації не зупинили потоку товарів Епіцентру через Чернівецьку митницю — це з’ясувалося пізніше. Криша Герег спрацювала і їх питання Бурма вирішував без затримок.

По відношенню ж до нас, рядових клієнтів, менеджери Укрброксервис та сам Бурма поступили вкрай непорядно та навіть більше – злочинно. Нас просто кинули. І не тільки нас одних. Після настання проблем, ми дуже багато дізналися про цих аферистів від таких же як ми, ошуканих клієнтів. Виявилося, що кидати клієнтів для Бурми звичайна справа. Сподіваюся, що ним та його діяльністю найближчим часом зацікавляться правоохоронці».

Редакции настоятельно рекомендовала автору обращения обратиться с заявлением в правоохранительные органы. Мы будем следить за развитием событий. Если вы или ваш бизнес также пострадали от деятельности Игоря Бурма, пишите нам на адрес.

Источник:  antikor

Закрыть

Новости

Свежие комментарии