Схеми В’ячеслава Аброськіна

Фігурант — ректор Одеського державного університета внутрішніх справ, можлива кваліфікація — ст. 191 ч.3 КК України, до 12 років позбавлення волі.

Чотири роки тому — 26 квітня 2016 року вітчизняний інформаційний простір сколихнув квартирний скандал, спричинений намаганнями можновладців своєрідно вирішити «житлове питання» для на той час 1-го заступника міністра внутрішніх справ Екатерини Згуладзе-Глуксман.

Як нагадує видання Naspravdi.today, тоді коштом українських платників податків членкині команди так званих «грузинських реформаторів» (десант яких після подій Євромайдану висадився в Києві на чолі з колишнім президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі) було виділене фешенебельне житло на Печерських пагорбах. Відповідний документ — розпорядження Печерської райдержадміністрації від 16 квітня 2016 року про виділення Згуладзе службової квартири житловою площею        112,1 кв.м по вулиці Щорса (нині — Євгена Коновальця), 44-а – розмістив у своєму Facebook колишній прокурор Приморського району Одеси, що раніше обіймав посаду 1-го заступника прокурора Печерського району Києва Олександр Кузьменко.

З його тексту випливало: апартаменти в центрі Києва, які були придбані коштом Міністерства внутрішніх справ, надавались в якості житла не тільки Згуладзе, а ще й її батькові, матері та рідному брату. Які, втім, не мали жодного відношення до МВС України та навіть не були членами сім’ї Згуладзе (у декларації «реформаторка» зазначала, що її родина складається з трьох осіб: вона, чоловік і син, причому всі троє постійно проживали в Парижі).

Подейкують, що тільки спричинений скандал зірвав подальші наміри «лобістів» Згуладзе фіналізувати вже розпочату процедуру виведення нерухомості з державної власності. Через чотири роки з’ясувалося — так звана «квартира Згуладзе» отримала нового власника, що за іронією долі має пряме відношення до силових структур.

Мова йде про колишнього 1-го заступника голови Національної поліції В’ячеслава Аброськіна, який нині є ректором Одеського державного університету внутрішніх справ.

Панорама для генерала

Апаратаменти в ЖК «Панорама на Печерську» у приватну власність родини генерала поліції було передано за схемою, якою раніше намагалися віддячити Згуладзе. Було закрито очі на той факт, що де-юре В’ячеслав Васильович не мав права на безкоштовну приватизацію, оскільки раніше вже скористався цим правом, коли отримав у свою власність квартиру в Севастополі по вулиці Ялтинській, 8.

Житло в цьому будинку, неподалік площі Ушакова на кримському узбережжі, збудували на місці колишнього дитячого садка з помешканнями, що відпочатку мали статус службових квартир Управління МВС України в Севастополі. Але згодом їх було безкоштовно приватизовано, зокрема й родиною Аброськіна.

У випадку «квартири Згуладзе» цей трюк повторили. Спочатку Міністерство внутрішніх справ повідомило, що потреба у використанні помешкання по вулиці Коновальця, 44-а як службового житла «відпала». А згодом, замість того, аби виселити генерала, йому була надана можливість оформити столичні апартаменти на себе, не сплативши ані копійки. Та ще й на додачу — отримати «в навантаження» до трикімнатної квартири на Печерську й підземний паркінг!

Згідно відомостям, які зазначав у власній декларації Аброськін, власником паркомісця він став 20 травня 2019 року. А за три місяці (у серпні 2019 року) — отримав право власності на «квадратні метри», закривши таким чином «житлове питання».

Як виявилося, апартаменти на Печерську стали своєрідною вихідною допомогою для генерала. Ще через два тижні Аброськін вийшов у відставку з посади 1-го заступника голови Нацполіції.

VIP-пасажир

Безробіття В’ячеслава Васильовича тривало недовго, бо вже 4 жовтня 2019 року наказом міністра МВС Арсена Авакова його було призначено на посаду ректора Одеського державного університета внутрішніх справ.

На новій посаді генерал розпочав активні подорожі за кордон, але звітуючи про них — виказував нудьгу за втраченою посадою. Він натякав, що став жертвою «політичного розміну» після обрання нового президента України.

«Декілька днів тому в Празі мав можливість зустрітися з друзями, які працюють в поліції Чехії, — рефлексував Аброськін на своїй сторінці в Facebook 30 жовтня 2019 року. — Під час зустрічі спілкувалися вже на вільні теми. Обмінювалися про те, як живуть звийчайні громадяни, яка вартість комунальних послуг, як проводять дозвілля, задоволені рівнем житття чи ні, і ще дуже багато різних життєвих звичайних питань. Але все ж таки торкнулися питання стосовно служби в поліції, зарплатні, віку виходу на пенсію та ставлення до поліції».

З цього приводу В’ячеслав Васильович зауважив, мовляв «керівництво поліції в Чеській Республіці не змінюється під час зміни політичної влади, відставки міністрів». «А зарплатня працівників поліції задовольняє: полковник поліції заробляє від 40 до 50 тисяч крон, службовим транспортом та паливом забезпечується в повному обсязі», — зазначав генерал.

За інформацією джерел Dетектив-Info, цей пост Аброськін виклав буквально через пару годин, після повернення до Києва рейсом авіасполучення з Праги. Втім, як свідчить відеозапис цього процесу, що опинився в розпорядженні нашого видання, насправді українському генералу не варто було в зверненні до підписників в соцмережі жалітися на транспортні негаразди вітчизняних високопосадовців.

Річ у тім, що саме 30 жовтня 2019 року В’ячеслава Васильовича біля виходу з терміналу аеропорту «Бориспіль» очікував комфортний транспортний засіб. Це була службова автівка Національної поліції, яка чатувала на родину Аброськіна.

На цій машині нудьгуючий генерал й покинув аеропорт, відверто нехтуючи наказом МВС №757 від 7 вересня 2017 року про «Порядок використання і зберігання транспортних засобів Національної поліції України». Зокрема, пунктом про пряму заборону використання транспортних засобів для поїздок, не пов’язаних із службовою діяльністю правоохоронців.

Годівниця для ректора

Подібна мімікрія та своєрідне трактування законів буде траплятися з Аброськіним і надалі. Наприклад, 14 листопада 2019 року на власній стоірнці в Facebook він виклав фотозвіт зі словами подяки працівникам їдальні Одеського університету внутрішніх справ.

До кухарів ректор ВУЗу завітав з ревізією та скуштував сніданок, яким частують курсантів.

«Сьогодні згадав, як діяли мої командири під час проходження мною строкової служби, й сам за їх прикладом приїхав без попередження та разом з курсантами 1-го курсу університету поснідав, — звітував В’ячеслав Васильович за наслідками «смачного рейду». — Можу батьків заспокоїти: це не ресторан, але годують дітей смачно, за що й подякував персоналу нашої їдальні».

Невідомо, чи від щирого серця писав про це В’ячеслав Васильович, але вже за півтора місяці він здійснив «їстівну революцію» в навчальному закладі. Як свідчать документи, які опинилися в розпорядженні Dетектив-Info, 27 грудня 2019 року ректор-генерал уклав з ТОВ «Спіка Нова» (бенефіціаром підприємства є Михайло Капустянський, відомий в Одесі засновник охоронної фірми «AntiКiller» та агентства нерухомості «Атланта») договір №946/19 «з метою задоволення соціально-побутових та природно-фізичних потреб» учасників освітнього процесу.

Високі сторони в особах Капустянського та Аброськіна домовилися про співпрацю в питаннях харчування курсантів та співробітників ВУЗу.

Завдяки цьому, в розпорядження «кухарів» зі «Спіка Нова» були передані приміщення державного закладу освіти по вулиці Успенській та проспекту Сабанському. Окрім того, кейтерінговій компанії надали доступ до харчоблоків ВУЗу та енергомережі.

В перекладі з юридичної та загальновідому мову це означає: ректор Одеського університету внутрішніх справ без будь-якого погодження з МВС України, Фондом державного майна та Управлінням комунальної власності в Одеській області безкоштовно здав в оренду майно навчального закладу приватній структурі.

Залишається сподіватися, що «приватні кухарі» дійсно готують набагато кориснішу їжу майбутнім правоохоронцям. І звісно ж, побажати смачного В’ячеславу Аброськіну та правоохоронцям, які дивним чином заплющюють очі на відверті порушення законів України з боку генерала.

Закрыть

Новости

Свежие комментарии