Сергей Мартыняк и компания IRC: Из Польши в Испанию

Сергій Мартиняк – член депутатської групи «Воля Народу». І, напевно, один з найбільш непублічних депутатів діючої Ради. Зустрітися з ним особисто нам так і не вдалося. Ні на Волині, звідки він родом. Ні в Польщі, де у нього є бізнес. Ні навіть в кулуарах парламенту.

Якщо написати «SerhiiMartyniak» латиницею на будь-якій з польських пошукових систем, можна знайти інформацію про компанію «IRC», до якої має відношення народний депутат України. По виписці з польського реєстру видно, що в кінці 2014 року Сергій Мартиняк вніс у статутний капітал вищезгаданої компанії 8 млн 736 тис. злотих. По курсу на 19.12.2014 це приблизно 2 мільйони 730 тисяч доларів. А після просто вийшов з компанії.

Компанії «IRC» немає в декларації народного депутата. Для того, щоб дізнатися більше про такий щедрий внесок у переддень Нового року (також не зазначений в декларації), ми приїхали в Польщу в Варшавський окружний суд.

Для того, щоб вести господарську діяльність, компанії, підприємці та інші організації зобов’язані реєструватися у державному судовому реєстрі. У Польщі такі реєстри називають скорочено – KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Ознайомитися з інформацією може кожен. По компанії «IRC» ми отримали два томи документів. Серед них відомості про статутний капітал компанії, фінансові операції з оригінальними підписами акціонерів і багато чого іншого.

Съемка с высотыПоменяйте чайникДля мужчин

Проаналізувати документи нам допоміг юрист товариства з польских журналістів — Міхал Яшевськи (Michał Jaszewski). Ми виявили, що внесок 8 мільйонів 736 тисяч злотих здійснено не грошима, а майном депутата в Іспанії. На одному з найпопулярніших курортів Середземного моря – Коста-Брава, місто Бланес. Територія, де розташована вілла в 500 квадратних метрів, – за розмірами понад 900 квадратів.

Успейте купить мужскую сумку JEEP по выгодной цене в г….1250 грнСамая удобная сумка для водителя! 3 цвета на…1250 грнИнструменты для дома

У Польщі такі операції з нерухомістю називають «апортом». В останній день Нового року народного депутата України Сергія Мартиняка вже немає серед акціонерів польської компанії «IRC». Правда, ненадовго.

Вже на наступний день 1 січня 2015 року народний депутат повертається і знову вносить в статутний капітал компанії майно в Іспанії. На цей раз – земельна ділянка в сусідньому місті Льорет-де-Мар. Її вартість 429 тисяч злотих. По курсу на 01.01.2015 це приблизно 134 тисячі доларів. Після чого депутат знову виходить зі складу акціонерів.

Качественные чайникиДухи Laroche Fidji299 грнРозпродаж! iPhone X

Для Вас скидкиiPhone X в Україні роздають всього за 2600…DOM.RIA$27 830

Земельна ділянка потрапила під необхідність вносити її в електронну декларацію. Але ні в одній з декларацій ми не знайшли майна в Іспанії та відомостей про відчуження корпоративних прав. Що ще раз доводить наміри дій Сергія Мартиняка.

Всі акції народного депутата, а значить і дві іноземні нерухомості перейшли до одної особи — громадянки України Ольги Лихач.

За даними довідника Ольга Лихач прописана в Луцьку за однією адресою разом з Олесею Лихач. Жінки народилися в один день і по всій видимості є рідними сестрами.

На фейсбук-сторінці зазначено, що Лихач проживають в Льорет-де-Мар, Іспанія.

Під фотографією в одній із соціальних мереж ми знайшли коментар. Олесю згадали і тут.

На іншій фотографії 2009-го року Ольга Лихач зображена з жінкою. З нею ж фотографія через 7 років. Знімки зроблені на цій веранді готельно-ресторанного комплексу «Садиба на Джерелах». 35-ий кілометр траси Луцьк – Рівне.

Ми з’ясували, що власниками комплексу є народний депутат України Сергій Мартиняк та Іванна Кварцяна. На останній сторінці у ФБ пізнаємо жінку з фотографій Ольги Лихач.

Цікаво, що за довідником Іванна Кварцяна та Сергій Мартиняк прописані за однією адресою.

А їх фактичне місце проживання так само не відрізняється. Село Гаразджа, що в 15 кілометрах від Луцька.

За словами сусідів Іванна Кварцяна – сестра «пана курчака». Так на Волині прозвали депутата Сергія Мартиняка, який є засновником агропромгрупи «Пан Курчак», що об’єднує 7 великих підприємств. Більшість з них виробляють м’ясо. У підприємств є євро-номер, який дає дозвіл на експорт продукції в країни Євросоюзу.

За нашими даними експорт компаній агропромгрупи «Пан Курчак» на польську «CapitalTrade» за 2016 рік склав 248 мільйонів гривень. А з початку 2017 року – 74,6 мільйонів гривень. Але про це трохи пізніше.

Дочка Іванни Кварцяної і як вже стало відомо племінниця народного депутата Сергія Мартиняка – Богдана, вчилася і живе закордоном.

На своїй сторінці в instagram Богдана зображена з маленькою дівчинкою, яку ласкаво називає Стасею і сестричкою.

Цікаво, що у Ольги Лихач є дочка. І її теж звуть Стася.

А якщо згадати коментар, де згадувалася Олеся і С. В., тобто Мартиняк Сергій Васильович, картина вимальовується. Стася – це спільна дитина Ольги Лихач і народного депутата Сергія Мартиняка. У декларації ні дружини, ні дитини. Вже пізніше телефоном депутат підтвердив лише наявність спільних дітей з Ольгою Лихач і що не обов’язково для цього бути одруженим.

У 2015 році компанія «IRC» інвестувала в елітну нерухомість міста Варшава на суму, яка еквівалентна 1 мільйону доларів.

Цікаво, що компанія «IRC» ділить офіс з компанією «CapitalTrade», від якої отримує дивіденди. А на «CapitalTrade» йде експорт від компаній агропромгрупи «Пан Курчак», яка належить народному депутату.

Компанію «IRC» заснувала полячка Рената Квечень. Через три роки вона подарувала компанію Ользі Лихач і Марії Поцілунок.

Згідно декларації народного депутата, Януш Квечень, людина з таким же прізвищем, зробив подарунок Сергію Мартиняку на суму майже пів мільйона гривень. Коли ми розшукали Януша Квеченя в Луцьку, він сказав, що його подарунок – це їх бізнес-справи з Сергієм Мартиняком.

Другий власник компанії «IRC» Марія Поцілунок так само обдарувала депутата більше, ніж на мільйон гривень.

Жінка проживає в селі Буяни, Волинської області. Ось у цьому будинку.

За словами сусіда Марія Поцілунок – мама народного депутата Сергія Мартиняка. Цю інформацію нам підтвердив чоловік, який вийшов з літньої кухні її будинку. Виявилося, це був її чоловік – Юрій Снопко.

Компанія «IRC» належить родичам народного депутата. І якщо Сергій Мартиняк може впливати на компанію, то по українському антикорупційному законодавству він так само може бути кінцевим бенефіціаром компанії «IRC».

Поспілкуватися з Сергієм Мартиняком нам вдалося лише по телефону. Причетність до польської компанії та іспанського майна народний депутат спростував. Але як тоді пояснити те, що і сам Сергій Мартиняк за словами сусідів частіше буває в Іспанії, ніж в селі Гаразджа?

Або як те, що племінниця депутата відпочиває з подружками на іспанській віллі?

Народна прокуратура

Всі деталі, які ми зібрали, доводять безпосереднє відношення народного депутата України Сергія Мартиняка до компанії «IRC». І для цього дійсно не обов’язково бути одруженим.

Источник:   112

Закрыть

Новости

Свежие комментарии