Прикриття для рекетирів: як медіа-експерт з Одеси шантажує волонтерів

В Україну повернулась доба медіакілерів. Але якщо наприкінці минулого століття ці фахівці ударів нижче пояса та вивертання брудної білизни мочили кандидатів у мери та нардепів за гроші опонентів, то тепер під удар шахедів пера потрапили беззахисні суб’єкти: військовослужбовці, волонтери і просто люди, які безкорисливо допомагають армії. Як їх взагалі можна чіпати? Давайте дізнаємося у Олени Овчиннікової.

Майже 10 років ця дама займалася проведенням дешевих за змістом медіасходок, безідейних брифінгів та чорнушних матеріалів. Читач може знати Овчиннікову за низкою проплачених піар-проектів, консультуючих державні органи «Міжнародний клуб експертів», до складу якого досі входять «фахівці» з Росії та Білорусії.

Проте, з початком війни та виїздом більшості заможніх клієнтів закордон, Овчиннікова та її клуб фіктивного піару та липових експертів залишився без роботи. Тож Овчиннікова взялася за «старий добрий рекет» у новому обрамленні. Зареєструвавши через свою компанію «Еліт експерт» фіктивний благодійний фонд «Шляхетна справа», компаньйони Овчиннікової почали обдзвонювати волонтерів та просто небайдужих людей з метою оренди складських приміщень «для потреб армії». Більшість людей, зокрема й волонтер Юлія Свистунова, відгукнулися на таке прохання з розумінням та надали своє приміщення у користування Овчинніковій за символічну плату. Але коли «благодійна діяльність» закінчилася, Свистунова попросила «благодійний фонд» звільнити приміщення. На що «Шляхетна справа» увімкнула класичну схему: з’їдемо за 20 тисяч доларів. Не хочеш за 20? Плати 50!

Свистунова, зрозуміло, платити данину не стала. І тоді «шляхетники» нацькували на власницю складу анти-піар кампанію організації «Еліт експерт»! А Овчиннікову хлібом не годуй (любить їжу дорожче!) – дай брудом облити опонентів клієнта. На сайті Овчиннікової «Еліт експерт» виходить кілька замовлень, відверто жовтушної, низькопробної якості, спрямованих проти Юлії Свистунової. Людина лише попросила повернути свій склад. І викликала бурю.

Зазначимо, що Овчиннікова добре розуміється на своїй брудній та мерзенній роботі. У 2012 році вона приїхала до Одеси з Казахстану вже з валізою кримінальних справ. Як нам відомо, природа цих криміналів – все та ж чорнуха. Не всі були готові терпіти відверту «заказуху» на свою адресу на сторінках не найскромніших видань.

Зрозуміло, Свистунова зверталася до редакції сайту «Еліт експерт», щоб чорнушний компромат було видалено. Але Овчиннікова та її бригадний підряд ніяк не відреагували. Ще б пак – гроші від «благодійників» зі «шляхетної справи» були отримані та освоєні, тому відкочувати назад табір Овчиннікової не планував.

Не вплинув на Овчиннікову і судовий позов, поданий проти неї Юлією Свистуновою. 15 листопада суд винесе вердикт. Овчиннікова зі своїми дружками чинить усілякий тиск на суд – здавалося б, заплати 200 тисяч гривень моральної шкоди і намагайся хоч якийсь час прожити без цих замовлень та лже-експертів. Але Олена Овчиннікова не з тієї породи, що готова визнавати помилки та розлучатися з грошима. Навпаки, вона – мйстер розговорити, увійти в довіру, виманити, обдурити.

Такі люди як Олена Овчиннікова тягнуть у кримінальні 90-ті не лише журналістську професію, а й усю країну. А їхні прізвища перетворюються на фразеологізми.

На жаль, у цьому випадку чорнуха та рекет даного суб’єкта не закінчуються. За Овчинніковою тягнеться шлейф кримінальних справ у Казахстані, пов’язаний з роботою на проросійських політиків та заподіянням репутаційної шкоди великим компаніям. В Україні ж Овчиннікова відома справами про шахрайство та десятками випадків «віджиму» приміщень з використанням медіа-рекету.

Громадськість вже звернулась із заявами до прокуратури на протиправні дії Овчиннікової. Тому, чекайте на другу і наступні частини нашого дослідження. Матеріалів вистачає.

Ірина Гриб

Закрыть

Новости

Свежие комментарии