Олег Караванський з оточення Володимира Гройсмана і контрафактні лікарські препарати

Олег Караванський

Контрафакт давно став в Україні однієї з найприбутковіших статей доходу для різного роду аферистів. Однак деякі схеми вражають своїми масштабами. Журналісти «Фактора» провели розслідування відносно підробки сертифікованих лікарських препаратів. Як виявилось, стежки цієї афери ведуть до фірми, пов’язаної з оточенням прем’єра Володимира Гройсмана…

В ході розслідування ми виявили, що в основному, асоціальні групи в сфері виробництва і реалізації ветеринарних лікарських препаратів підробляють і фальсифікують торгові марки, такі як «Алезан» і «Барс». Зазначені торговельні марки є досить розкручені в своєму сегменті. Ми вирішили перевірити дану інформацію.

Журналісти провели закупівлі у ветеринарних аптеках і торгових точках на території України та поспілкувалися з виробниками ветпродукції. Таким чином, було встановлено два підпільних виробництва зазначених ветеринарних препаратів.

Основне нелегальне виробництво ТМ «Алезан» знаходиться за адресою: Вінницька область, м. Шаргород, вул. Леніна 272 В, Директор – Караванський Олег Едуардович, головний бухгалтер – Балинська Надія Петрівна.

Дана компанія займається виробництвом і реалізацією ветеринарних препаратів та має цех, де підпільно виготовляються креми і гелі ТМ «Алезан». Ми поспілкувались з колишніми співробітниками компанії і встановили механізм виробництва та систему логістики по поширенню ТМ «Алезан» по всьому ринку України. Основними споживачами фальсифікованої та контрабандної продукції є Харківська, Хмельницька та Одеська області.

Зупинимось детальніше на схемі реалізації контрафактної продукції ТМ «Alezan». Ми виявили, що в Шаргороді в одному ящику змішуються контрабандні і фальсифіковані мазі і реалізуються за ціною 47, 00 – 55,00 грн. за одиницю продукції. Проте для «своїх» працює інший сценарій. Якщо потенційний покупець дзвонить менеджерам компанії ПП «O.L.KAR-АГРОЗООВЕТ-Сервіс», замовляє оптову партію і вимовляє пароль «Мені потрібен дешевий «Alezan», то йому відвантажують і продають контрафактний товар всього за 32,00 грн/одиниця продукції.

Оплата за товар йде на особисті картки менеджерів, які знаходяться в бухгалтерії компанії. Там гроші з цих карток переводять у готівку. Аби приховати дані махінації «O.L.KAR», звичайно, не включає їх в офіційну бухгалтерію для податкових звітів. Натомість незаконні операції відображаються у неофіційній бухгалтерії для внутрішнього обліку реалізації контрабандних фальсифікованих лікарських препаратів. В цілому обіг грошових коштів від продажу контрафактної продукції компанією ПП «O.L.KAR-АГРОЗООВЕТ-Сервіс» складає в середньому кілька мільйонів гривень на місяць. Зрозуміло, держава не отримує жодних податкових виплат від подібних операцій.

Підробку продукції підтвердили лабораторні випробування, проведені на замовлення “Фактора” в “Державному науково-дослідному контрольному Інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок”. Проведена експертиза шляхом порівняльного аналізу оригінальних препаратів ТМ «Alezan» і ТМ «Барс» і представлених зразків з України, документально підтвердила, що дані зразки є фальсифікатом.

Нижче додаємо копії протоколів лабораторних випробувань.

Ще одне підпільне виробництво фальсифікованих лікарських препаратів наші журналісти знайшли у м. Харкові по вул. Курахівська, 28. Там група осіб займалась підробкою і поширенням продукції торгових марок «Beaphar» (Голландія) і «Аlezan» і «Барс». Вони як реалізували підроблену продукцію, так і поставляли її в складські приміщення ТОВ «Зооветеринарний центр» (ЄДРПОУ 31293151; розташовані в Чугуївському районі Харківської області), звідки її вивозить все той же «Олкар Агрозоовет Сервіс».

Оптовим покупцем даної контрафактної продукції є ТОВ «Укрветбіофарм», яка має свою мережу контрагентів в Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях, через яких препарати перепродаються. В 2015 році компанія закупила 900 ящиків контрафактного «Алезану» на суму понад 700 000 грн. З цих грошей жодних податків сплачено не було. Власником ТОВ «Укрветбіофарм» є колишній завідувач кафедри Харківської державної зооветеринарної академії Літаров Олександр Володимирович. Його склад розташований за адресою м. Харків, вул. Новгородська, 3а, на території його магазину «33 корови». Реалізуються підробки через інтернет-сайт зазначеного магазину.

Таким чином, ми встановили весь ланцюжок виробництва і реалізації фальсифікованих лікарських препаратів. Після того, як журналісти передали інформацію про незаконні схеми збуту підробленої продукції поліції, почалися обшуки. Наше джерело в поліції повідомило, що під час проведення слідчих дій у Чкаловському, по вул. Свободи 11, секція А, надійшла негласна вказівка з Генеральної прокуратури негайно припинити розслідування відносно виробників фальсифікату. Причина: правоохоронці, досліджуючи діяльність харківських контрафактників, вийшли на вінницький «Олкар», який є покупцем фальсифікованих лікарських препаратів «Барс» і постачальником таких же препаратів «Алезан».

Чому ж високі чини з ГПУ вирішили зупинити розслідування здавалось би другорядної справи про контрафакт ветеринарних препаратів, яка мало кому буде цікавою? Ми повертаємось до фігур власників вінницького «Олкару». Олег Караванський – відома в Вінниці особистість. Він є президентом місцевого ФК «Нива» і дуже впливовим в регіоні бізнесменом. Караванський давно знайомий з нинішнім прем’єром Володимиром Гройсманом і позиціонує себе, як сват прем’єра, оскільки його син вважається нареченим доньки Гройсмана.

Відтак, за нашою інформацію, усі слідчі дії по «Олкару» зупинені і ніхто їх здійснювати не планує. Ми сподіваємось почути реакцію поліції, СБУ та ГПУ, адже в кінцевому результаті страждають звичайні споживачі, які поняття не мають, що постійно купують небезпечну продукцію, і що величезні доходи приховуються від податкових органів.

Джерело: Фактор

Закрыть

Новости

Свежие комментарии