Очільник Держгеонадр Опімах готує “злив” олігархам державних підприємств

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах фактично «подарував» олігархам мільярд кубометрів газу та планує «злити» їм держпідприємства. Про це йдеться у матеріалі «СтопКор».

«На початку листопада 2019 року на посаду очільника Держгеонадра прийшов Роман Опімах. Цей час став символом буйного розквіту сумнівних схем розподілу ліцензій. Зокрема, у розпал карантину в Україні Держгеонадра вирішили провести аукціон та продати спецдозвіл на дослідно-промислову розробку бурштину в Олевському районі фактично за копійки (3400 грн за гектар) та без узгодження з Житомирською обласною радою, місцевою радою та громадою села. 28 травня 2020 року відбувся другий аукціон з продажу ліцензій на геологічне вивчення ділянок надр, загальна вартість проданих лотів перевищила 32 мільйони гривень. Зокрема, на розпродаж були виставлені об’єкти з покладами бурштину, глини, граніту, підземних вод, пісковиків, кварцового піску, каоліну тощо», – говориться в статті.

Там наводиться ще один гучний скандал, що спалахнув після того, як чинний на той момент міністр енергетики Олексій Оржель та Роман Опімах віддали за вкрай заниженою вартістю (трохи більше 1,5 мільйона гривень, що є мізерною ціною для подібного об’єкта) ліцензію на добуток газу фірмі «Надра Карбон». Строки користування даної ділянки з метою промислової розробки та подальшим видобуванням нафти і газу – 20 років, а перспективні ресурси природного газу в межах площі оцінені спеціалістами в 900 млн куб м.

«При цьому Державна служба геології та надр України під гаслами залучення інвестицій, планує віддати державне майно у приватні руки. Наразі у підпорядкуванні Держгеонадр перебуває 21 підприємство. І за словами Опімаха, багато з них нібито мають «негативні фінансові показники», тож відомство «вивчає варіант передачі кількох підприємств на приватизацію». Утім, враховуючи бекграунд і зв’язки новопризначеного високопосадовця, можна спробувати передбачити, хто саме отримає контроль над «неефективними» підприємствами Держгеонадр. Можливим бенефіціаром призначення Опімаха у ЗМІ називають Віктора Пінчука. Адже до виграшу конкурсу в Держгеонадра Роман з 2016 року був виконавчим директором Асоціації газовидобувних компаній, до якої входять, переважно, бізнес-структури з орбіти олігарха», – пише «СтопКор».

Зазначимо, що у медіа Романа Опімаха відносять до когорти так званих політичних «мажорів»: батько чиновника Євген Опімах за каденції Леоніда Кучми був начальником управління адміністративними будинками сумнозвісного Державного управління справами (ДУСі). А зять пана Євгена Олександр Каменчук є діловим партнером Віктора Пінчука у газовидобувних компаніях «Східний геологічний союз», «Інтек гео» і «Природні ресурси».

«27 грудня минулого року Роман Опімах задекларував премію за І-ІІІ квартали 2019 року, нараховану за попереднім місцем роботи у розмірі 4 мільйони 320 тисяч 918 гривень. Цю суму можна розглядати як своєрідні «відступні» топменеджеру від АГКУ. Або ж як аванс – за подальше лобіювання інтересів гравців великого бізнесу і «дерибан» коштовних копалин», – резюмується у матеріалі.

Закрыть

Новости

Свежие комментарии