Максим Єфімов задумав зробити ремонт

Фірма «Крамміськбуд», пов’язана з мажоритарником від «Блоку Петра Порошенка» Максимом Єфімовим, отримала десятки мільйонів гривень підрядів на відбудову низки об’єктів у Краматорську Донецької області. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший). Серед проектів пов’язаної з оточенням депутата компанії «Крамміськбуд» – ремонт гімназії в Краматорську, палацу культури і місцевої амбулаторії, а також будівництво льодової арени.

Із майже 500 мільйонів гривень, виділених на Краматорськ, «Крамміськбуд» має отримати близько третини грошей. Якщо не враховувати ремонт доріг, ця сума сягне половини призначених для міста «переміщених» коштів. Це – гроші місцевих бюджетів населених пунктів Донецької й Луганської областей, які наразі не підконтрольні українській владі.

Об’єкти на кшталт льодової арени чи басейну виявились досить недешевими, йдеться в розслідуванні. Якщо на реконструкцію системи водопостачання Краматорська й одного з прилеглих сіл призначено 25 мільйонів гривень, то на льодову арену – понад 60 мільйонів гривень, на басейн – майже 50 мільйонів.

По 49% фірми «Крамміськбуд» належать двом жителям Краматорська: Олександру Морозову та Станіславу Русаненку. Ще два відсотки – у компанії «Укрмашінвест», серед кінцевих бенефіціарів якої вказана помічниця народного депутата Максима Єфімова Людмила Ульященко. При цьому сам Максим Єфімов у декларації за 2016 і 2017 роки кінцевим бенефіціарним власником фірми, яка володіє «Укрмашінвестом», вказав себе.

Депутат Єфімов відповів журналістам: «Я на сьогоднішній момент не є вигодонабувачем цього підприємства «Крамміськбуд». Ба більше, я сьогодні продовжую тримати його на плаву і фінансувати: тільки для того, щоб воно могло проводити хоч якісь роботи. Не я, а підприємства, які зі мною якимось чином можуть бути пов’язані, вони просто через фіндопомогу допомагають цьому «Крамміськбуду». Я розумію, що коли їм потрібно, – я їм допоможу, і я розумію також, що коли потрібно мені, – вони будуть працювати цілодобово».

Максим Єфімов – депутат, який пройшов до парламенту через мажоритарний округ у Краматорську, і був головним ініціатором законопроекту про використання «переміщених коштів».

Низка підприємств на територіях, підконтрольних угрупованням «ЛДНР», продовжували платити податки до українського бюджету. На рахунках таких окупованих зараз міст як Донецьк, Макіївка, Єнакієве накопичились значні суми від сплачених на місцях податків – на мільярди гривень.

На початку червня 2016 року народні депутати проголосували за зміни до бюджетного кодексу, які передбачають, що залишки цих коштів підуть на відновлення інфраструктури населених пунктів Донецької та Луганської областей, контрольованих українською владою. Зокрема, на відновлення об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності, включаючи їх утримання, і соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей. Ще частина «переміщених» коштів – на сплату боргу Донецької міськради перед державним «Укрексімбанком».

Источник:   radiosvoboda

Закрыть

Новости

Свежие комментарии