Костянтин Бедовий погрожує громадським активістам?

До редакції телеканалу «ПравдаТУТ» звернувся громадський активіст Антон Коробко з інформацією про погрози з боку представників криміналітету. Редакція вирішила надати йому можливість публічно висловити свою позицію і розпитала про деталі і можливі причини таких погроз.Антон Коробко – представник громадської організації «Каскад», очільник київського обласного відділення ГО. Організація займається різноманітними соціальними проектами, антикорупційною та антирейдерською діяльністю, допомагає соціально незахищеним верствам населення. За твердженням активіста, його діяльність сильно не подобається людині з кримінальним минулим Костянтину Бедовому («Костя Калоша»), від якого постійно надходять погрози і недвозначні «привіти».

– Пане Антоне, розкажіть спочатку про те, хто саме Вам погрожує як громадському активісту і в якій формі?

– Спершу, дозвольте подякувати за можливість публічно висловити свою позицію. На початку року, фактично відразу після новорічних свят, мені подзвонили люди, які працюють на одіозного кримінального персонажа Костю Бедового, якого у специфічних кругах ще знають як «Костя Калоша». По телефону я чув як мінімум три-чотири голоси, в тому числі й Бедового, який давав підказки що і як говорити.

Спочатку вони мене провокували на розмову, очевидно, хотіли записати якийсь компромат, але я одразу зрозумів, що це провокація і не повівся.

Далі вони запропонували зустрітися, але чомусь у лісі, при цьому толком не змогли пояснити для чого потрібна ця зустріч.

вичайно, я відмовив. Після того вони почали розказувати, що в них є зброя і вони знають, де я живу. Обіцяли зарізати мене, якщо не припиню свою активність…

– Тобто, їм не подобалася Ваша громадська активність? Тоді цікаво, в чому перетинаються інтереси громадськості та криміналітету? Чи, можливо, були якісь інші причини даного дзвінка?

– Насправді з Бедовим я знайомий ще з 1991 року. Познайомилися випадково у спортивному залі – я тоді професійно займався боксом і на одному з тренувань до мене підійшов Бедовой, він тоді був значно старшим за мене, і запропонував провести спаринг. Очевидно, хотів випендритися перед своїми хлопцями. Я відмовився кілька разів, але Бедовой виявився наполегливим. Спаринг тривав не більше трьох хвилин, тобто один раунд, протягом якого я його побив. Думаю, з тих часів у «Кості Калоші» на мене дитяча образа і шизофренічне бажання якомога сильніше мені нашкодити.

Я був здивований, але згодом він мені запропонував роботу – охороняти склади і давав нормальну зарплату. Втім з часом окрім роботи від нього почали поступати досить специфічні пропозиції, пов’язані з рекетом, кримінальними розборками, побиттям людей. Звичайно, я відмовлявся, як і багато інших спортсменів, яких Бедовой залучив на роботу.

На той час – середина 90-х – «Костя Калоша» очолював невелике ОЗУ, входив у групу відомого кримінального авторитета Віктора Рибалка («Рибка»). Потім він раптово зник, як стало відомо пізніше, виїхав з «общаком» в Ізраїль. До речі, люди «Рибки» його довгий час за це розшукували.

Після повернення в Україну Бедовой відкрив зі своїми друзями в місті Ірпінь ресторан «Заїр», яке стало відомим місцем торгівлі наркотиками і процвітання проституції. Займався не зовсім законним бізнесом. На той час я з «Калошою» вже не мав нічого спільного.

Ну це так, коротка передісторія. Якщо відповідати на Ваше запитання стосовно нинішніх погроз, то скажу так: причини дві – образа з молодості та боротьба з деякими корупційними оборудками, де, ймовірно, є інтерес Бедового.

– Пане Антоне, можете детальніше пояснити, чим Ваша громадська діяльність сьогодні дошкуляє таким, як Бедовой?

– Наведу Вам один приклад, як трапився буквально кілька тижнів тому. У центрі Києва є приміщення по вулиці Грушевського, 4б, де базується понад 30 громадських організацій. На неї давно поклала око охоронна фірма «Грааль», яку заснував і контролював колишній народний депутат-регіонал Дмитро Табачник. Вони вже довгі роки намагаються вижити громадськість із цього приміщення різними способами і методами.

Так от недавно це приміщення вщент згоріло. Там, до речі, ми планували відкрити соціальний спортзал, де безкоштовно мали б займатися спортом дітки із соціально незахищених сімей. Тепер після пожежі це стало неможливим.

За нашою версією, це був підпал і до нього може бути причетний «Костя Калоша». На думку більшості громадських організацій, а їх там базується, нагадаю, близько 30, цей персонаж запросто міг організувати підпал, адже схильний до такого роду діяльності та неодноразово був помічений у нападах на активістів, на людей, які мають іншу позицію, ніж він. Його підручні також були помічені у тиску на громадський сектор та національно-патріотичних активістів.

Також Бедовой, як відомо, мав тісні зв’язки із Партією регіонів, підтримує стосунки з ними дотепер. Під час режиму Януковича Бедовой у Києво-Святошинському районі Київської області разом з регіоналами «розпилював» бюджет. Це загальновідомий факт. Тому я підозрюю, що в угоду фірмі «Грааль» він міг найняти когось зі своїх підручних і організувати підпал.

Ця неприємна історія сталася десь через тиждень після дзвінків із погрозами на мою адресу. Тому я можу прямо пов’язувати ці події.

– Ви зверталися з цього приводу у правоохоронні органи?

– По факту пожежі на Грушевського, 4б вже порушене кримінальне провадження, ведеться слідство. З приводу погроз – я не бачу перспектив такого звернення. У «Кості Калоші» є гроші, є деякі зв’язки, можливості підкупити правоохоронців і суди. Я банально не вірю у результативність такого звернення. Але хочу зробити цей факт публічним, щоб люди знали про кримінальні діяння Кості Бедового.

На мій погляд, головний страх Бедового – що такі люди, як я, багато знають, у тому числі, про буремні 90-ті… Він всіляко намагається стерти з пам’яті образ «Кості Калоші», прикидається чесним громадянином. Але це далеко не так.

Сьогодні інформація – набагато сильніший інструмент, ніж зброя. Тому, якщо погрози з його сторони будуть продовжуватися, ЗМІ про це дізнаються першими.

Громадські активісти не зупиняться і продовжать розслідувати незаконний бізнес цих «братків», про що детальніше читайте в наступних публікаціях.

Источник:   pravdatut

Закрыть

Новости

Свежие комментарии