Корупціонери Кудрявцева продовжують «доїти» ДАБІ

У середу, 22 січня, правоохоронці викрили у Києві корупційну схему видання будівельних ліцензій. В її організації підозрюють посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України та комерційної структури. ЗМІ провели розслідування про те, як створювалася та працює ця схема.«Вже близько п’яти років система ліцензування працює в режимі декларативності. Для отримання ліцензій замовники можуть не подавати жодного фізичного документа. Усі підтвердження вимог щодо відповідності матеріально-технічної бази та кадрових ресурсів абсолютно віртуальні. Цікаво, що певна частина ліцензій щорічно скасовувалось, і більшість – саме, за заходами перевірки ліцензійних умов. Цей контрольний підрозділ ДАБІ щодо діяльності ліцензіатів знаходиться в структурі ліцензійного управління, а тому його діяльність підпорядкована роботі керівника з ліцензійних процедур. Чому перевіряють не перед наданням ліцензії, а через певний проміжок часу після видачі, пояснювати гадаємо не треба», – говориться в матеріалі.

Там зазначається, що такий бізнес-процес вигідний обом сторонам: комерсанти отримують можливість створювати підрядні фірми-одноднівки для освоєння бюджетних коштів або будівництва проблемних забудов та створення будівельних пірамід. В свою чергу, корупціонери-посадовці, отримують постійний попит на свої послуги та сталий потік «кеша» за оформлення ліцензій.

«Цю схему в повні мірі запустив в 2016 році тодішній голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев. Треба віддати належне менеджерським якостям Кудрявцева, не розуміючись на будівництві, він вдало створив ринковий попит на супутні послуги. Адже питання ліцензування було його особистим гаманцем. Тому за так званою реформою Кудрявцева, видачу ліцензій було монополізовано на рівні центрального апарату ДАБІ та запроваджено декларативний принцип з метою ухилення від відповідальності за прийняті рішення», – повідомили ЗМІ.

Вони також наголосили, що керівником напрямку з ліцензування останніми роками була Світлана Строкач – дружина Олександра Строкача, якого асоціюють безпосередньо з екс-очільником ДАБІ Олексієм Кудрявцевим.

«Кудрявцев у 2014 році за відсутності вищої освіти та з використанням фальшивого диплому очолив ДАБІ Київської області, а вже з 2015 став головою Інспекції. В грудні 2018 року він був відсторонений від виконання своїх обов’язків через надання недостовірних документів. Згодом екс-очільник Держархбудінспекції перетворився на фігуранта кримінальних справ. А вже за уряду Гончарука Кудрявцев протягнув свого протеже Строкача в якості наступника, намагаючись при цьому, обійняти крісло профільного заступника міністра увімкнувши антикризовий піар «на максімалках», – сказано в матеріалі.


Нагадаємо, що нардеп Олександр Дубінський також засвідчив, що тодішній новообраний голова ДАБІ Олександр Строкач є людиною, яка «має безпосереднє відношення до попереднього керівника ДАБІ Олексія Кудрявцева». А ЗМІ в листопаді 2019 повідомляли що призначення Строкача керівником Держархбудінспекції, є наслідком змови Кудрявцева та Міністерки розвитку громад та территорій Олени Бабак.

«За інформацією джерел в Нацполіції та ДАБІ, ліцензія, за яку передавали хабар, була підписана Олександром Строкачем 27 грудня 2019, в останній день виконання його повноважень на посаді в. о. глави ДАБІ. Чи буде це початком справжнього подолання корупції та безладу в сфері державного будівельного контролю? Чи відбудеться нарешті системне очищення Держархбудінспекції на всіх рівнях від членів корупційного угрупування минулого керівництва? Покаже лише час», – резюмували ЗМІ.

Истчоник:  antikor

Закрыть

Новости

Свежие комментарии