Депутат від БПП Валерій Давиденко переписав свою бізнес-імперію на матір

Валерий Давиденко
Заступник міністра аграрної політики і продовольства часів Януковича, а нині депутат Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка Валерій Давиденко, приховує свої статки від громадськості. Фінансові махінації в уряді, елітне майно в деклараціях, мати-мільйонерка і підкуп виборців – це лише короткий перелік скандалів, пов’язаних з ім’ям політика.

Фото агітаційної листівки Валерія Давиденка під час виборів до Верховної Ради 2014 року
Так, ім’я Валерія Давиденка фігурує серед числа колишніх високопосадоців, діяльність яких призвела до багатомільярдних фінансових претензій з боку Китаю, інформує Інформатор.
Отримавши у КНР кредит на 3 млрд $ в обмін на поставки зерна, Державна продовольчо-зернова компанія України відправила вантажів лише на $ 153 млн. А замість Китаю українське зерно за вищими цінами експортувалося в Ефіопію, Іран, Швейцарію, Єгипет і повстанцям у Сирію.
Також серед головних «бізнесових» звершень колишнього регіонала є банальний віджим митного терміналу, що знаходився в Чернігові. За словами місцевих активістів руху «Під контролем», Валерій Давиденко публічно виступав та лобіював закриття митного терміналу в Чернігові, аби потім відкрити власний у місті Козелець Чернігівської області.
Не такого вже далекого 2014 року Валерій Давиденко був обраний до Верховної Ради від 208 округу, що на Чернігівщині, у якості висуванця політичного проекту «Заступ».
Під час парламентських перегонів партія «Заступ» відзначилася найбільшою кількістю замовних матеріалів у ЗМІ. Сам Давиденко буквально вимостив собі дорогу до парламенту грошовими купюрами. Користуючись тим, що весь його виборчий округ з центром в місті Бахмачі є глибоко депресивним та слабко розвиненим, політтехнологи застосували просту та дієву схему підкупу голосів за принципом мережі.
Майно та статки: годинник за мільйон гривень та бізнес імперія мами
Народний депутат Валерій Давиденко у своїй електронній декларації за 2016 рік, оприлюдненій на сайті НАЗК, вказав декілька цікавих моментів.
Сім’я з двома дітьми проживає з мамою народного депутата. У власності народного обранця одна квартира та один гараж. У цивільної дружини Давиденка Людмили Нестеренко майна на порядок більше, а саме у її власності: 3 квартири, серед яких дві знаходяться в Києві, загальною площею понад 307 квадратних метрів та дві земельні ділянки трохи більше 1 гектару. Давиденко Валентина Миколаївна, мати народного обранця задекларувала житловий будинок в Носівці (рідному місті родини Давиденків) та квартиру в Києві, три земельні ділянки, всього близько 4 гектарів.
Особливу увагу привертають предмети розкоші, задекларовані депутатом. Серед них – п’ять годинників, а саме:
Ulysse Nardin 8006-102, орієнтовною вартістю близько 44 500 доларів США.

Скриншот з сайту продажів дорогоцінних годинників
Лімітована версія Ulysse Nardin 263-35, за 9 100 доларів США.

Скриншот з сайту продажів дорогоцінних годинників
Судячи з такої колекції розкішних годинників, Давиденко є справжнім поціновувачем таких речей. Тому в його особистій колекції присутні і два коштовні годинники марки Ролекс, а саме:
ROLEX DEEPSEA, приблизною вартістю 10 700 доларів США.

Скриншот з сайту продажів дорогоцінних годинників
Та ROLEX EXPLORER II 216570, вартістю приблизно 7 200 доларів США.

Скриншот з сайту продажів дорогоцінних годинників
Особливу увагу привертає елітна рушниця KRIEGHOFF OPTIMA, вартістю понад 200 тисяч гривень.

Скриншот з сайту продажів зброї
На відміну від коштовних іграшок, депутат Давиденко не задекларував жодного транспортного засобу. Всі автомобілі знаходяться у власності матері та громадянської дружини народного обранця.
Згідно електронної декларації, Давиденко Валентина Миколаївна володіє транспортирним засобом TOYOTA LAND CRUISER 200 2010 року випуску вартістю у 43,5 тисяч доларів США.

Скриншот з сайту продажу автомобілів auto.ria.ua
Дружина Людмила Нестеренко володіє автомобілем марки INFINITI FX50 2012 року, орієнтовною вартістю близько 30 тисяч доларів США.

Скриншот е-декларації Валерія Давиденка з сайту public.nazk.gov.ua
 
Успішний бізнес матері Давиденка
Серед вказаних в декларації народного депутата родинних статків слід виокремити колишній бізнес Давиденка, котрий він успішно переписав на свою матір. В електронній декларації зазначені цінні папери, якими володіє матір народного депутата. Це французька фірма AGROREGION S.A.R.L, якою випущено 12 500 цінних паперів з аналогічною номінальною вартістю без зазначення валюти. Абревіатура «S.A.R.L.» з перекладу на французьку мову означає товариство з обмеженою відповідальністю, отже, можна припустити, що вартість цінних паперів становить 12 500 євро.
Корпоративні права у родині колишнього предстаника “Партії Регіонів” належать виключно його матері. Так, вона є стовідсотковим власником ТОВ “РЕГІОН-2007” зі статутним капіталом у 7 мільйонів гривень. Дане товариство включене до реєстру підприємств, яким надано дозвіл на провадження митної брокерської діяльності і, по суті, являє собою митний пост у селищі Козелець, що на Чернігівщині.
Більш детальну інформацію стосовно оборудки Давиденка з облаштуванням приватного митного посту можна прочитати за посиланням.
Також мати Давидента є кінцевим бенефіціарним власником 11 фірм, переважно сільськогосподарського напрямку діяльності із сумарним статутним капіталом понад 80 мільйонів гривень.
Цікавим є те, що у більшості підприємств матері Давиденка одним із засновників є голландська фірма АГРОРЕГІОН БІ.ВІ, що знаходиться в Амстердамі.

Скриншот з єдиного державного реєстру фізичних та юридичиних осіб
Компанія з Нідерландів, що володіє, принаймні, 5% акцій зарубіжної компанії, звільняється від сплати податку на дивіденди, отримані від цієї компанії, а також від податку на приріст капіталу від продажу її акцій та має ряд податкових пільг.
Разом з тим, бізнес-леді Валентина Давиденко працює у ПрАТ «Носівка-Сервіс», де за 2016 рік отримала 19 тисяч гривень зарплатні. Крім того, Валентина Давиденко отримала навіть соціальну матеріальну допомогу у розмірі 700 гривен. Також Валентина Давиденко отримала дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав в розмірі 230 тисяч гривень.
Сам народний депутат у Верховній Раді заробив 145 тисяч гривень, ще 170 тисяч гривень не погребував отримати компенсації від держави за виконання своїх повноважень.
Цивільна дружина Давиденка отримала 282 тисячі гривень доходу від зайняття незалежною професійною діяльністю.
Валерій Давиденко йде у тренді українських топ-чиновників й тримає більшу частину заощаджень у готівці. В декларації він вказав понад 2,2 мільйони гривень та майже 1,9 мільйони доларів.
На його банківських рахунках при цьому лише 86 тисяч гривень та 5,5 тисячі євро.
Мати Давиденка має 560 тисяч доларів та 480 тисяч гривень готівкою.
«Наш край» Давиденка
Як уже відзначалося раніше, ім’я колишнього високопосадовця режиму Януковича тісно пов’язане з великою кількістю кримінальних справ, що стосуються банального підкупу виборців.
За тиждень до виборів 17 жовтня 2014 року, спостерігачі громадської мережі “Опора” зафіксували наступне: у Бахмачі (центр виборчого округу Давиденка) двоє молодиків роздавали містянам гроші “від кандидата Давиденка” під розписку та копію особистих даних. Порушники були затримані, причому із доказовою базою – “мішком”, у якому виявилося 257 тисяч гривень та 80 комплектів ксерокопій паспортів. Гроші були розкладені у конверти по 250, 500 та 700 грн. За цими фактами порушено п’ять кримінальних справ.
Досить дієва і відпрацьована схема роботи Давиденка привернула увагу представника Адміністрації Президента Віталія Ковальчука, котрий керує технічним проектом Банкової – партією «Наш край», який об’єднав навколо себе колишніх регіоналів, котрі в силу бізнес інтересів намагаються здобути лояльність нинішньої влади.

Заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук
Починаючи з 2015 року Валерій Давиденко неофіційно відповідає перед Ковальчуком за діяльність «Нашого краю» на Чернігівщині. І, фактично, відразу стиль роботи «Заступа» починає повністю дублюватися з «Нашим краєм» на місцевих виборах 2015 року.
Дана політична сила, задля своєї присутності в органах місцевого самоврядування, просто скупає голоси. Спочатку технологія масової скупки була більш витонченою і у жовтні 2015 року мала вигляд соціальної допомоги на покриття комунальних платежів. Та відчувши повну безкарність, вже через рік під час виборів об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині, партія «Наш край» у відкриту будує мережі скупки голосів і пожинає політичні плоди своїх справ.
Витрачаючи на виборчі кампанії мільйони гривень, Валерій Давиденко намагається монополізувати політичну владу на Чернігівщині і будь за що усунути від влади в області Владислава Атрошенка та його бізнес-партнера губернатора Валерія Куліча. Очевидно, що за ширмою даної політично-позиційної боротьби, стоїть розподіл фінансових потоків та розвиток власного бізнесу Давиденка.
Нагадаємо, Давиденко був в числі народних депутатів, які не давали представникам НАБУ відправити Романа Насірова на обстеження.
Також, в травні 2017 року під час місцевих виборів у Мені на Чернігівщині Валерій Давиденко був помічений в фальсифікаціях.
По материалам glavcor.blogspot.com

Закрыть

Новости

Свежие комментарии