Бедириковский, Луценко и «Кернел»

Пам’ятаєте депутата Давиденка, який рік тому скоїв самогубство? Давиденко був співвласником «Агродому», доволі великої агрокомпанії. Новина про самогубство депутата швидко вщухла, але раптом, пару місяців тому, знову потрапила у фокус ЗМІ. Головний ньюзмейкер — вдова Давиденка — почала розповідати, як «Кернел» віджимає компанію її свекрухи.

Агрохолдинг «Кернел» належить Андрію Веревському і доволі агресивно нарощує свою частку на ринку. Можливо «Кернел» дійсно вирішив привласнити чуже? Давайте розбиратися.Розпочнімо з інформаційної кампанії, яка ведеться в інтересах «Агродому». Вона явно дуже коштовна: залучені десятки ЗМІ, подані десятки заяв до правоохоронних органів, тільки судових позовів — 64. Виникають серйозні сумніви, що вдова чи мати загиблого могли оплатити все це, особливо з огляду на те, що Давиденко ймовірно вкоротив собі віку саме через борги. Тоді хто за ними стоїть?

А стоїть за цим такий собі пан Бедриківський. Преса називає його «гаманцем» та довіреною особою екс-генпрокурора Юрія Луценка. Дійсно, Бедриківський був неодмінним аксесуаром Юри на всіх його посадах — заступником, коли той очолював МВС, ледь не щодня даруючи нам порції відбірного трешу. У 2016-му, коли держава отримала в особі Луценка першого генпрокурора без освіти, він забрав Бедриківського до ГПУ і призначив головою одного з департаментів, адже працювати без свого улюбленого «рішали» українська номенклатура не звикла. Пліч-о-пліч Луценко з Бедриківським активно та прибутково працювали в ГПУ, поки їх не асенізували після виборів. Посади зникли, проте гроші залишились. Є підстави вважати, що саме Бедриківський використовує сім’ю загиблого Давиденка як інформаційний таран проти «Кернела» і ось з яких мотивів. Ще за життя Давиденка Бедриківський інвестував в «Агродім» $15 млн, «чесно» зароблених на державних ментівсько-прокурорських хлібах. Бізнес оформили на його сина Олександра, який став співзасновником компанії та отримав 12,5% акцій.

Передбачалося, що у подальшому Бедриківський стане рівноправним партнером Давиденка, а можливо й отримає контрольний пакет.Паралельно з цим Давиденко взяв у «Кернел» $11 млн позики, розраховуючи частково погасити наявні борги та залишитися з Бедриківським рівноправними партнерами в майбутньому. Після самогубства Давиденка $11 млн боргу перед «Кернелом» зависли. «Агродім» відмовився повертати гроші, відтак «Кернел» завів у компанію свій менеджмент. Такий стан речей дуже засмутив Бедриківського: $15млн за 12,5% акцій — це трохи too much. Він спробував продати свої акції «Кернел», неодноразово приїжджав на перемовини (навіть свідки є), в результаті чого «Кернел» купив 12,5% акцій за ~ $1,5 млн.

Але ця сума точно не задовольнила Бедриківського. За інформацією колишніх працівників «Агродому», часткою 12,5%, яка нібито належить матері покійного Давиденка, насправді теж володіє Бедриківський. Саме тому він вимагає від «Кернел» $10 млн і за старою ментівською звичкою вдається до шантажу, використовуючи родичів Давиденка, а також свої зв‘язки у правоохоронних органах і судах. Конфлікт триває і мені дуже цікаво, чим він закінчиться. Хто переможе — екс-мент-мультимільйонер чи один з найкрупніших агрохолдингів країни.Але є ще одне питання, яке не дає мені спокою. Ви уявляєте, скільки, бабла Бедриківський накосив на посаді заступника міністра та голови департаменту ГПУ, якщо може собі дозволити 15-мільйонні інвестиції? А скільки «наслужив» його бос Луценко, навіть уявити страшно. Чому в цій країні чиновники та члени їхніх сімей залишаються найуспішнішими бізнесменами — питання й досі риторичне.

Закрыть

Новости

Свежие комментарии