Є певні факти, які часто об’єднують держслужбовців різних органів, один із них — фантастичні підприємницькі здібності членів їхніх родин. До того ж виявляється, це стосується як держслужбовців великих міст, так і невеликих містечок.Знайомтеся, начальник Гайсинського управління Державної податкової служби у Вінницькій області – Володимир Анатолійович Березнер.
Офіційної біографії Володимира Березнера на сайтах Державної фіскальної служби немає, тож достеменно ми не знаємо, скільки років податківець віддав державній службі.
На початку 2000-х років він значився співвласником товариства з обмеженою відповідальністю «Деметра» разом із мешканкою Вінниці Климчук Ольгою Афонівною, яка має 50% до сьогодні.
Ще одне товариство, де Березнер був співзасновником та директором – малорентабельне ПП «Телерадіокомпанія «ВДВ»». Разом із ним у засновниках фігурувала теща податківця Подчос Віра Феофанівна. Остання нині одноосібний власник. За підсумками 2018 року чистий прибуток підприємства був менший за 10 тис. грн.
Щонайменше з 2008 року Володимир Березнер є керівником Гайсинської податкової інспекції. Зокрема й за президентства Віктора Януковича.
Ми проаналізували декларації Володимира Березнера за 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки. Протягом вказаного періоду податківець отримував зарплату в ДФС та страхові виплати. Дружина працевлаштована в згаданому ПП «Телерадіокомпанія «ВДВ», їй там платять не надто багато грошей: наприклад, у 2016-му їй за весь рік виплатили мінімальні 30 тис. грн. Хоча тоді ж Інна Березнер вторгувала 700 тис. грн від продажу рухомого майна. Однак що саме було продано – незрозуміло, адже перелік автомобілів не змінився.
В останній щорічній декларації Березнера ми побачили аж одинадцять земельних ділянок у власності і користування сім’ї. Вони мають різну площу і розташовані в межах Гайсинського району Вінницької області. При цьому лише дві з них записані на податківця.
1 — 2
<
>
Рештою дев’ятьма розпоряджається дружина. Дивно, що з таким майном вона показує мінімальний річний дохід. Ось, до прикладу, дві орендовані ділянки в Гайсинської міської ради. Обидві для гуртової торгівлі та складського господарства. При цьому підприємцем Інна Березнер не зареєстрована.
1 — 2
<
>
Ще три ділянки в райцентрі Інна Григорівна отримала відносно недавно – у 2016 році на підставі рішень міської ради. Дві з них сумарною площею 0,20 га для сільського господарства, інша 0,10 га під будівництво та обслуговування будинку. На останній розташовані приміщення, судячи з кадастрової карти.
1 — 4
<
>
Перед тим як перейти до іншої нерухомості Інни Березнер, розповімо про її трудову діяльність та родину. У середині 2000-х вона отримувала зарплату від Гайсинської райдержадміністрації та від районної загальносередньої школи-інтернату. Певний час обіймала посаду члена наглядової ради підприємства «Райагрохім» і має 9,96% акцій у статутному капіталі, де частками також володіють її батьки — Подчос Віра та Подчос Григорій.
У підсумку, станом на 2018 рік Інна Березнер (Подчос) володіла великою кількістю нерухомості, походження якої абсолютно незрозуміле. Ось що з цієї нерухомості дружини вніс у свою декларацію Володимир Березнер:
- будинок площею 238,5 кв. м у Гайсині з 1995 року;
- будинок площею 447,6 кв. м у Гайсині з 2012 року;
- квартира площею 37,2 кв. м у Гайсині з 2003 року;
- нежитлова будівля площею 279,5 кв. м у Гайсині з 2012 року;
- комерційна споруда площею 51 кв. м у Гайсині з 2007 року;
- офіс площею 163,7 кв. м у Гайсині з 2004 року;
- склад площею 661,9 кв. м у Гайсині з 2013 року.
На дружині значиться також незавершене будівництво на 300 квадратів, а навесні 2019-го Інна Григорівна зареєструвала на себе і нежитлову будівлю площею 66,6 кв. м у Гайсині.
Ми перевірили Реєстр нерухомості і виявили, що один чималий об’єкт дружини відсутній у декларації. Так з 2012 року вона є власником житлового будинку в Гайсині на вул. Радгоспній, площею 532.9 кв. м. У 2015 році 16/100 цього будинку подарували сину – Денису, а 84/100 залишилось за нею. Однак в декларації ця інформація відсутня, що є очевидним порушенням.
1 — 4
<
>
Кидається в очі, що в деклараціях не вказано вартості навіть тих об’єктів, які набувались відносно недавно. А це відомий спосіб ускладнити перевірку відповідності доходів та майна чиновників.
Кілька земельних ділянок Інни Березнер розташовані в Гайсині по вулиці Київській (стара назва — Радгоспна). Очевидно, саме там і розташована згадана вище нами нерухомість. Зокрема, комплекс будівель та споруд сумарною площею 6089.4 кв. м, з яких дружина податківця має частку 85/1000. Рештою володіють треті особи.
За документами там мають знаходитися склади, майстерні та свинарники, а насправді це мотель, де регулярно здаються номери. У тому ж комплексі розташовані й інші приміщення, що записані на жінку. Це ніщо інше як бізнес, доходи з якого чомусь не декларуються. Отже, чиновник який наглядає за сплатою податків інших, впритул не хоче стежити за діяльністю власної дружини.
1 — 3
<
>
У деклараціях Володимира Березнера відсутній його 26-річний син – Денис. Донедавна Денис Березнер працював головним державним інспектором у Вінницькій митниці ДФС. Досить «хлібне» місце. Хоча Березнер молодший там і пропрацював недовго, зате щорічну декларацію подав.
Він зберігає у готівці 900 тис. грн і майже стільки заробив у 2018-му. Автомобіль – скромний, ВАЗ 2000 року випуску, але має купу нерухомого майна, серед якого п’ять земельних ділянок (дві орендовані у Городчук Ніни Іванівни), два житлові будинки батьків, а ще:
- комплекс будівель 1515,8 кв. м у Гайсині;
- контора, столова 980,6 кв. м у Гайсині;
- адміністративно-побутові будівлі 765,3 кв. м у Гайсині.
- нежитлове приміщення площею 100,6 кв. м, зареєстроване у грудні 2019-го;
- земельна ділянка 1.55 га;
- земельна ділянка 0.01 га
Таке майно дає змогу Березнеру молодшому отримувати дохід від здачі в оренду перелічених квадратних метрів. Нині там розміщена філії мережі автомайстерень «Лонгран». Основне питання лишається відкритим: звідки стільки нерухомості? До речі, її вартість в декларації сина податківця теж не зазначена.
1 — 11
<
>
А ще ми звернули увагу на цікавий лайфхак від сина податківця. У деклараціях потрібно вказувати дані осіб, від яких декларант отримував доходи. Так от, Денис Березнер не захотів світити свої джерела доходів і заповнив цю частину декларації дуже оригінально.
У власності родини є п’ять автомобілів і всі марки Volkswagen. Цікаво, що в 2017-му Інна Березнер купила Volkswagen CARAVELLE 2013 року випуску, і заплатила лише 294 тис. грн. От тільки роком раніше сукупний дохід сім’ї склав лише 172 тис. грн. Та й середня ринкова вартість такого авто є на 100 — 150 тис. грн. вищою. Це ж як таке можливо? Ще й готівковий запас в 700 тис. грн залишився недоторканим.
1 — 3
<
>
Як бачимо, чималу кількість нерухомості інколи можна побачити в деклараціях податківців зовсім невеликих містечок. Питання походження цієї нерухомості повинне звучати під час проходження анонсованої атестації всіх працівників податкової служби. Ми ж, зі свого боку, будемо активно стежити за тим, чи поставлять їх Володимиру Березнеру.
Источник: ord-ua
Свежие комментарии