Після повного оновлення влади в Україні, з якою пов’язували початок викорінення корупції та дерибану землі, інформаційний простір сколихнула новина про те, що у Бучі скандальний забудовник Олексій Зіневич огородив парканом ділянку лісу площею понад 1,6 га одразу ж після перемоги команди Зеленського.
Серед версій звучало й те, що Зіневичу вдалося домовити з новою командою про закриття проваджень про крадіжку ним лісу. Журналісти проаналізували, про які саме справи йдеться і які саме органи досудового слідства вже почали “зливати” провадження по дерибану Бучі Зіневичем та мером Анатолієм Федоруком.
Олексій Зіневич — скандальний забудовник лісу, фігурант десятків кримінальних проваджень та бізнес-партнер екс-регіонала Федорука. Він загородив капітальним парканом ділянки, які ще й досі перебувають у комунальній власності, і навіть міську вулицю.
Враховуючи широкий резонанс навколо дерибану земель Лісової Бучі Федоруком та Зіневичем, всі правоохоронні органи України відкрили провадження про вчинення злочинів за багатьма статтями.
Зокрема, Служба безпеки України зареєструвала одразу три кримінальні провадження: За фактом складання чи видача приватним нотаріусом завідомо підроблених офіційних документів – за ч. 2 ст. 358 КК України (номер справи 220190000000000); за фактом зловживання своїми повноваженнями нотаріусом, з метою отримання неправомірної вигоди, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, вчинене повторно – за ч. 2 ст. 365-2 КК України (номер 22019000000000182); за фактом шахрайства, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою вчинене у великих розмірах – за ч. 3 ст. 190 КК України (номер справи 22019000000000183).
Читайте также: Комітет погодив правки Зеленського до закону про Вищий антикорсуд
Генеральна прокуратура України зареєструвала два кримінальні провадження: за фактом шахрайства, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою вчинене у великих розмірах – за ч. 3 ст. 190 КК України (42019000000001102); за фактом зловживання своїми повноваженнями нотаріусом – за ч. 2 ст. 365-2 КК України (42019000000001103).
За аналогічними статтями розслідування здійснює Державне бюро розслідувань та Національне антикорупційне бюро України.
Всі головні правоохоронні установи країни відкрили провадження по тяжких частинах статей ККУ – по ч. 2 або по ч. 1 ККУ.
Єдиний орган, що намагається “злити” кримінальні провадження по дерибану 1,6 га в Лісовій Бучі Федоруком та Зіневичем – це прокуратура Ірпеня, яка спромоглася по вищезгаданим зухвалим фактам зареєструвати кримінальне провадження аж за частиною першою ст. 190 КК України(42019111200000081) – просте шахрайство, та й то через рішення суду, яким Ірпінських прокурорів зобов’язали це зробити, і швидесенько передала цей матеріал в Ірпінську поліцію, де його вирішили не розслідувати, а засолити разом з іншими соліннями до «кращих часів».
Невдовзі мине вже рік, як прокуратура та поліція Ірпеня разом саботують проведення не то що неупередженого, а взагалі, будь-якого слідства по справі дерибану Зіневичем та Федоруком 1,6 га Лісової Бучі.
Джерела у поліції Ірпеня розповідають, що начальник ірпінської поліції Олег Петренко ніби-то погодив “зливання” справи Зіневича з вищестоячим керівництвом. Після цього Петренко дав команду начальнику слідства закрити протягом найближчого часу всі провадження, у яких фігурує Олексій Зіневич. Один із працівників поліції розповідає, що коли він зателефонував Зіневичу, щоб викликати його на допит, Зіневич зухвало огризнувся: “Ви ще не отримали команду від Петренка, що мене викликати на допити не можна?” і поклав слухавку.
Це в ірпінській поліції вважається абсолютно нормальним, як і повна бездіяльність слідства по даному кримінальному провадженню.
Чи збереже свою посаду після системного “зливання” кримінальних проваджень та вибіркового слідства начальник поліції Ірпеня Олег Петренко – залежить від вольової позиції керівництва Національної поліції України та Міністерства внутрішніх справ України
Источник: antikor