ФИГУРАНТ

Енергоатом та сумнівні тендери

ДП «НАЕК «Енергоатом» 4 червня провело аукціон щодо технічного переоснащення автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ) «Енергоатома» очікуваною вартістю 40,79 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».Атомники планують замовити перший етап модернізації АСКОЕ «Енергоатома» для забезпечення надійності збору даних комерційного обліку до 31 березня 2020 року.

Торги виграло ТОВ «Укрінформзв’язок» зі зниженою на 0,02% ціною в 40,78 млн грн.

У разі обрання переможцем і укладення угоди фірма повинна буде поставити, змонтувати і налагодити устаткування із софтом у дирекції «Енергоатома» та на чотирьох АЕС.

Анонімна фірма вимагала від замовника прибрати вимогу щодо аналогічного досвіду по приєднаних до Об’єднаної Електроенергетичної системи України енергооб’єктах саме класів 330 кВ і 750 кВ, але той відмовився, бо роботи будуть виконуватися безпосередньо у приміщеннях релейних зал ВРП-750, 330 кВ АЕС, приєднаних до ОЕС України.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Науково-технічна компанія Енпаселектро» із ціною 40,79 млн грн., причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Компанія-суперник є співзасновником Консорціуму «Науково-виробниче об’єднання «Укргідроенергобуд», а її основним власником є колишній директор «Укргідроенергобуду» Юрій Бондаренко.

Столичний «Укрінформзв’язок» на чолі з Дмитром Фурсенком зі статутним капіталом 44 тис грн. оформлено на кіпрську компанію «Мексейт Трейдинг Лімітед», а кінцевими бенефіціарами через неї вказані кіпріоти Лочкіа Педоулу та Андреас Лоізоу. За даними системи «YouControl», до 2007 року фірмою володів Андрій Бєлоусов із Росії.

Фурсенко з Харкова також володіє київським ТОВ «Інформзв’язок-Україна», яке до того під назвою «Трейд Лайн Груп» належало Василю Рабоволюку і Максиму Хоменку.

Прокуратура з 2016 року розслідує можливе розкрадання держкоштівслужбовцями ДП «НЕК «Укренерго», ТОВ «Зв’язоктехсервіс» та «Укрінформзв’язку» в 2010-2014 роках.

Також у 2016 році прокуратура звинувачувала  директора «Укрінформзв’язоку» з Харкова у підробці довідки про відсутність податкового боргу для участі в тендері «Укренерго». Однак суд виправдав його за недоведеністю вчинення кримінального правопорушення, бо прокуратура не довела визначення процесуального керівника, внаслідок чого довідка, вилучена за погодженням останнього слідчим, була визнана недопустимим доказом.

Источник:  nashigroshi