Антикорсуд не арештував Бахматюка через розшук і зупинку слідства

Фігурант — власник VAB-Банку Олег Бахматюк. Інкріміновані статті — ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст.191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України (максимальна санкція — 12 років позбавлення волі з конфіскацією).

Вищий антикорупційний суд відмовив у клопотанні про заочне взяття під варту власника  «ВіЕйБі Банку» Олега Бахматюка. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 15 квітня.

Відповідно до інформації Державної прикордонної служби України, Бахматюк покинув територію України 23 жовтня 2019 о 08:50 чартерним рейсом за маршрутом «Київ-Цюрих» та відтоді не повертався, на виклики до НАБУ досудового розслідування не з’явився і про поважні причини неявки не повідомив.

У листопаді 2019 Бахматюку повідомили про підозру у заволодінні 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту, виданого НБУ. Було вжито заходів для вручення підозри, а саме: було передано під розписку житлово-експлуатаційній організації за місцем проживання Бахматюка та адміністрації за місцем його роботи. Крім того, інформацію направлено через месенджери Viber, WhatsUpp, Telegram, засобами поштового зв’язку за адресою реєстрації та за адресою знаходження належного Бахматюку житлового будинку.

У грудні 2019 детектив НАБУ постановою оголосив Бахматюка у міжнародний розшук і направив лист-запит до Інтерполу.

В судовому засіданні детектив переконував суд заочно застосувати запобіжний захід до Бахматюка, оскільки той ухиляється від слідства.

Суд дійшов висновку, що підозра Бахматюку є обґрунтованою.

У матеріалах клопотання йшлося про такі докази, як листування «ВіЕйБі Банк» і першого заступника Голови НБУ, висновками експертиз про підробку і невідповідність звітів з оцінки майна, що передавалось у заставу, протоколом огляду змісту електронних повідомлень працівників НБУ, відповідно до якого в.о. Голови НБУ після візиту Бахматюка 7 жовтня 2014 і ще до надходження пакету документів до НБУ та його розгляду, 8 жовтня о 1:46 прийняв рішення про надання кредиту в сумі мінімум 1 млрд. грн. та ін.

Однак суд не погоджується, що постанова детектива (слідчого) про оголошення в міжнародний розшук та її скерування до Інтерполу є початком перебування підозрюваного в міжнародному розшуку. За даними пошукових систем Інтерполу, Бахматюк у міжнародному розшуку не значиться. Тому суд не може зробити беззаперечний висновок про його розшук. Зауважимо, що судова практика в Україні з цього питання не є однозначною. Частина суддів антикорупційного суду також вважає, що міжнародний розшук можливий без Інтерполу і останній

Стороною захисту надано інформацію, що Бахматюк проживає в Австрії, що підтверджується витягом з Центрального реєстру осіб за місцем проживання, виданим Федеральним міністерством внутрішніх справ Австрії від 27.01.2020 та може вказувати на легальне перебування в країні.

Для перевірки НАБУ надіслало запит про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Республіки Австрія, але відповіді у судовому засіданні не надало.

Крім того, 2 січня 2020 року прокурор Подгорець зупинив досудове розслідування у кримінальному провадженні. Постанова про відновлення розслідування у матеріалах справи відсутня. Те, що розслідування зупинено, також не заперечувалося у засіданні прокурором.

Але суд зазначає, що клопотання про обрання запобіжного заходу потребує відновлення досудового розслідування. Відтак суддя Воронько дійшов висновку про відсутність правових підстав для розгляду клопотання.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Закрыть

Новости

Свежие комментарии