Андрій Василенко та нескінчені ігри з ВККС

Колишній член Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Василенко подав на президента Володимира Зеленського судовий позов до Касаційного адміністративного суду через звільнення. Василенко вимагає, щоб суд визнав протиправним і скасував указ президента від 10 червня, яким було скасовано його призначення до Вищої ради правосуддя за квотою глави держави, пише Антикор.

Що ж відомо про самого Андрія Василенка?

Згідно офіційної біографії, Андрій Василенко, як і багато інших членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є випускником Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема Київського інституту міжнародних відносин. Працювати почав у 1989 році молодшим науковим співробітником Інституту соціальних і економічних проблем зарубіжних країн Академії наук УРСР. З 1991 року пішов на роботу старшим консультантом секретаріату Верховної Ради УРСР. З 1991 по 1992 рік працював у Міністерстві зовнішньоекономічних зв’язків України. Генеральний директор ТОВ «ПНБК» з 2005 по 2015 рік. Кандидат юридичних наук. Адвокат. У 2015 році призначений членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів за Рішенням з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Батько Андрія Василенка відомий науковець та дипломат — Василенко Володимир Андрійович. У 2018 році призначений Верховною Радою одним із трьох аудиторів НАБУ, проте як відомо аудит Бюро й досі не проведено.

Наприкінці своїх повноважень члена ВККС, у 2019 році Андрій Василенко повторно став кандидатом на обрання членом Вищої ради правосуддя від науковців. Однак в голосуванні зайняв останнє місце. І це попре те, що делегатам на з’їзд телефонували із Адміністрації Президента і схиляли голосувати за Андрія Василенка та Сергія Прилипка. Науковці обрали членом ВРП Віктора Грищука, який не був провладним кандидатом. Тому на прохання Адміністрації колишнього Президента, наш герой оскаржує це рішення у суді.

Проте Андрій Василенко все ж отримав бажану посаду у складі ВРП. 13 травня 2019 року Президент України Петро Порошенко, фактично в порушення закону, призначив його членом Вищої ради правосуддя за своєю квотою. 10 червня Володимир Зеленський зазначений Указ скасував.

Тепер А. Василенко оскаржує вже скасування свого призначення та шукатиме правду в «реформованому» Верховному Суді.

Видання «PROSUD» зазначає, що Андрій Василенко був найактивнішим у протягуванні сумнівних кандидатів і суддів. Часто він перетворював співбесіди з кандидатами на допити саме представників громадськості, а суддям ставив питання, які їх “витягували”. Відомо, що після співбесіди з Валентиною Симоненко члени Ради звертались до Сергія Козьякова і членів ВККС з проханням поставити питання про звільнення Василенка.

На останньому конкурсі він входив у колегію ВККС, яка обирала кандидатів до Касаційного кримінального суду. «PROSUD» вказує, що, на думку Василенка, достойними такої посади є, зокрема Мальвіна Данилова, яка стала відома після викрадення у неї незадекларованих 500 000 дол. із незадекларованого будинку. Чи голова суду Олег Чорнобай з Сум, теща якого щороку купує новий Land Cruiser та дає судді в користування.

Завдяки Василенку успішно пройшов оцінювання і відомий голова Харківського апеляційного адміністративного суду Геннадій Бершов. На конкурсу до Верховного Суду його визнано недоброчесним, а під час оцінювання він підтвердив відповідність обійманій посаді.

Василенко є співзасновником трьох компаній — ТОВ «Паруцина», ТОВ «ПНБК» і ТОВ “Видавничий дім інвестиційно-проектна компанія «Град».

Прикметно, що в Єдиному реєстрі юридичних осіб за однією адресою м.Київ, вул. Мельникова, будинок 12 рахується два Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша національна бізнес-компанія» (ТОВ «ПНБК») ЄДРПОУ 33833963 та 24266978 — засновником одного є Глушков Віктор Іванович, адреса якого 117342, вул.Профсоюзна, буд.91, 1, 204, м.Москва, Російська Федерація, серед засновників іншого – Андрій Василенко.

Як зазначає видання «PROSUD» все ж найцікавішою є ТОВ “Паруцина”, яка спершу займалась оптовою торгівлею продуктами харчування, а тепер – організацією будівництв. Відповідно до декларації за 2017 рік розмір частки Василенка в компанії складає 12 262 500 грн. Однак за даними Єдиного державного реєстру його частка в десятеро менша. Мабуть, Василенко недбало заповнював декларацію та допустив помилку.

Хто є кінцевим бенефіціаром цієї ТОВки – невідомо: 70 % її статуту сховано в офшорах і належить кіпрській компанії «КАНТОН СЕРВІСЕЗ (САЙПРЕС) ЛІМІТЕД». Тобто діяльність компанії не можна назвати прозорою. До речі, офшорка зайшла до складу засновників ТОВ ”Паруцина” одночасно з Василенком.

Є й інші факти, які свідчать про сумнівність репутації цієї компанії. Зокрема 11 березня 2009 року Вищий господарський суд задовольнив позов прокуратури м. Києва та визнав недійсним договір, укладений між Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка та ТОВ «Паруцина». Журналісти тоді писали, що прокуратура захистила корпуси КНУ ім. Тараса Шевченка. Оборудка була дійсно сумнівною. За цим договором університет передав ТОВ “Паруцина” 3 об’єкти нерухомості в Києві, зокрема навчально-лабораторний комплекс, за адресою вул. Мельникова 36/1, де знаходиться alma mater Василенка — Київський інститут міжнародних відносин. На базі цих об’єктів мали бути створені нові. Ключовим був розподіл часток власності у новостворених об’єктах. За договором, Університет чомусь погодився, що йому переходить лише 10 % у новоствореному об’єкті. Власником інших 90 % мала стати компанія Василенка. Дуже непогано, правда.

Вищий господарський суд визнав оборудку незаконною та зобов’язав ТОВ «Паруцину» повернути Університету об’єкти, розташовані по вул. Мельникова 36/1 та вул. Ломоносова, 36, 38, у м. Києві. Цікаво, що одну з касаційних скарг ТОВ “Паруцина” у цій справі розглядав Верховний Суд України. До складу колегії, яка відмовила у задоволенні скарги, входив і дійсний член Комісії С. О. Щотка.

Разом із Василенком співзасновником 2 компаній є Юшко Сергій Всеволодович. Така особа була помічником Притики Дмитра Микитовича — колишнього голови Вищого господарського суду та нардепа від «Партії регіонів» — зазначається у ЗМІ.

Нагадаємо, що нещодавно донька Дмитра Притики Кондратова Ірина Дмитрівна стала суддею нового Верховного Суду.

А справу Андрія Василенка у Верховному Суді розглядатиме суддя Ігор Дашутін, негативний висновок ГРД по якому під час конкурсу до ВС долался і завдяки Андрію Василенку.

Источник:  skelet-info

Закрыть

Новости

Свежие комментарии