Здавалося б зразкова декларація поважного українського лікаря. Та якщо придивитись уважніше, все значно цікавіше. Станіслав Аркадійович Шнайдер — колишній член Партії Регіонів. Разом з батьком був помічником одеського олігарха, екс-нардепа та радника Віктора Януковича — Леоніда Клімова. Більше того, у батька пана Станіслава — Аркадія Наумовича Шнайдера, й досі процвітає спільний з екс-чиновником бізнес.
Керівник Державної Установи «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної Академії Медичних Наук України» Станіслав Шнайдер, на посаді з лютого 2014 року. У 2015-му Петро Порошенко нагородив Станіслава Аркадійовича почесною відзнакою: «ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ» .
Декларація по-одеськи
У декларації Станіслава Шнайдера зазначена квартира в Одесі площею 657,1 квадратних метра. Згідно довідки-витягу з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, елітне помешкання має 11 кімнат і знаходиться на проспекті Шевченка, неподалік моря. Також керівником «Інституту стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України» задекларовано два гаражі (за тією ж адресою) та три елітних годинники Breguet, ULYSSENARDIN таROLEX.
Грошові активи представлені двома позиціями – 350000USD та 2700000UAH.
У пана Станіслава три доньки та син. Серед членів родини вказані і батьки — Белла Михайлівна та Аркадій Наумович Шнайдери. Дружина до е-декларації поважного лікаря не внесена. Схоже на те, що вони спільно не проживають і можливо розлучені. Тим не менш, завдяки мережі Інтернет нам вдалось з’ясувати, що дружину Аркадія Шнайдера звуть Фатіма Майсурадзе.
Фатіма Майсурадзе та Михайло Саакашвілі. Фото із мережі Інтернет.
Про колишню дружину пана Шнайдера нам стало відомо через її сестру Ілону. Справа в тім, що у вересні минулого року, генпрокурор України Юрій Луценко висварив одеського служителя Феміди, прокурора Валерія Білого. Мовляв, незрозуміло як звичайний одеський держслужбовець може їздити на такому дорогому авто? Вочевидь, Юрій Луценко помилився, адже пан Білий не такий вже і «простий» прокурор.
Його половинка, Ілона Майсурадзе, дочка впливового одеського бізнесмена. І як не намагалися у Генпрокуратурі довести причетність одеського прокурора Білого до тіньових схем, все закінчилось нічим.
Ілона Майсурадзе та одеський прокурор Валерій Білий. Фото з мережі Інтернет
Від батька до сина
Повернемось до родини декларанта. На початку статті ми вже згадували ім’я Аркадія Наумовича Шнайдера — батька нашого героя. Аркадій Наумович відомий одеський бізнесмен. Який, до речі, був помічником, а нині є бізнес-партнером екс-нардепа Леоніда Клімова – колишнього очільника Одеського обласного осередку «Партії Регіонів». Наразі обидва керують групою компаній «Примор’є». Аркадій Наумович ще й нардеп від депутатської групи «Партія «Відродження». А до того, з IVпо VII скликання був народним депутатом від регіоналів.
Дещо про «Примор’є»
За даними аналітичної системи YouControl бізнес-група «Примор’є» — одна з найбільших у південному регіоні України. До її складу входять промислові, будівельні, торговельні, сільськогосподарські, готельні та туристичні компанії. Серед них 19 торгових і бізнес-центрів (ТЦ «Новий Привоз», БЦ «Шевченківський» та багато інших), Одеський ЦУМ, футбольний клуб «Чорноморець», а також «Імексбанк», який наразі перебуває в процесі ліквідації. Як зазначає YouControl основними власниками бізнес-групи є народний депутат України VIIIскликання Леонід Клімов та його партнер Аркадій Шнайдер.
Мати декларанта Белла Михайлівна, 1947 року народження, бізнесу не має. Однак, є власницею двох автомобілів «LAND CRUISER 200» та Mercedes—benzGLS 350 D4, про що у декларації сина не сказано ані слова.
Витяг з реєстру МВС України
Скрін з офіційного сайту продажу Mercedes—Benz
Більше того, виявляється у грудні 2017 року Белла Михайлівна придбала квартиру за адресою м. Одеса, пр-т. Шевченка.
Це елітна квартира у будинку, розташованому у затишному, зеленому куточку Одеси, неподалік моря. Щоправда квартиру загальною площею 608.9 кв. м. ми не знайшли. Тож припустили що, скоріш за все, у власності Белли Шнайдер знаходиться цілий пентхаус. Аби ви зрозуміли скільки може коштувати таке помешкання, наводимо скрін з сайту продажу нерухомості. Подібна квартира площею більше 600 кв.м. коштує близько 885 000 доларів. А скільки потрібно «викласти» за пентхаус – можна лише здогадуватись.
Скрін з сайту продажу нерухомості (м. Одеса).
Незадеклароване майно
Кульмінацією нашого розслідування стало наступне. Під час аналізу декларації Станіслава Шнайдера ми виявили що він, як керівник державної лікувальної установи, «забув» задекларувати низку об’єктів нерухомості. Усі вони перебувають у власності членів його родини та коштують десятки мільйонів гривень.
Ось перелік незадекларованої нерухомості.
Домоволодіння загальною площею 628,2 кв.м. (м.Одеса, Фонтанська дорога, буд. 149/1). З 2014 року перебуває у власності Шнайдера Аркадія Наумовича (батька декларанта), якому належить 70% власності. Та Шнайдер Белли Михайлівни (матері декларанта), якій належить 30%. Мінімальна вартість помешкання — близько 15 мільйонів гривень.
Скрін із сайту продажу нерухомості (м. Одеса)
Земельна ділянка загальною площею 518 кв.м. (м.Одеса, вул. Фонтанська дорога, земельна ділянка 149/1). З 2014 року перебуває у власності Шнайдера Аркадія Наумовича (70%) та Шнайдер Белли Михайлівни (30%)..
Дачний будинок у Овідіопольському районі. ( с. Дальник, масив «Золотий бугаз», буд. № 14). У 2011 році нерухомість придбав бітько Аркадій Шнайдер. Орієнтовна мінімальна вартість становить 7,5 мільйонів гривень. Зверніть увагу, мова йде про елітні будинки на самому березі Чорного моря.
Скрін з сайту www.google.com.ua/maps
Так само незадекларованим виявилось зупиночне місце № 10, площею 15,7 кв.м. (м.Одеса, пр.-т Шевченка, буд. 33), яке належить батьку декларанта.
Незадекларований бізнес
Крім того, проаналізувавши дані з «Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» ми виявили, що у поданій електронній декларації Станіслав Шнайдер не вказав ряд зареєстрованих на нього та його батька юридичних осіб. Зокрема батько декларанта має корпоративні права у наступних господарських товариствах:
— Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРИМОР’Є КОНСАЛТ»
— ТОВ «ШЕДЕВР»
— ТОВ «МОРЕ»
— ТОВ «МЕЧТА»
— «ЧОРНОМОРЕЦЬ-КОНСАЛТ»
— ТОВ «УНІТРЕЙН»
— «ЛАБРУС»
— «ЖЕСУ «ПРИМОР’Є».
А ще держчиновник не вказав що він та члени його родини є кінцевими бенефіціарними власниками у наступних юридичних особах:
— ТОВ «ПРИМОР’Є КОНСАЛТ»
— «ЛАБРУС»
— «УНІТРЕЙН»
— «ЧОРНОМОРЕЦЬ-КОНСАЛТ».
За попередніми даними загальна вартість невказанихСтаніславом Шнайдером активів може становити близько 25 мільйонів 900 тисяч гривень.
Родина Шнайдерів, фото із соціальної мережі.
Юридичний відділ ГО «Центр медіарозслідувань «Булава» надіслав відповідні заяви до НАЗК та НАБУ, за фактом ймовірного декларування чиновником недостовірної інформації.
Ми спробували зв’язатись зі Станіславом Шнайдером аби він прокоментував ситуацію з майном, яке чомусь не вніс до обов’язкової е-декларації. Проте, додзвонились лише до секретаря, який повідомив, що очільника «Інституту стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України» немає на місці. Попри обіцянки передзвонити, з нами так і не зв’язалися.
Матеріал підготовлено за допомогою аналітичної системи YouControl, сервісу державних послуг I.Gov.ua, Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, сайту Міністерства юстиції України та інших відкритих баз даних.
По материалам: bulava.org
Свежие комментарии