Корупційні злочини київських податківців

Як стало відомо, що останнім часом ДБР фіксує системні порушення по внесенню посадовими особами завідомо неправдивих даних до інформаційних систем ДФС та ДПС по всій території України. Такі противоправні дії призводять до втрат бюджету України.

Як приклад, слід згадати деяких співробітників ГУ ДПС у м. Києві, а саме Коваля Тімура Сергійовича та Алексеєнко Наталію Миколаївна, які кришують незаконний обіг підакцизних товарів, контрабанду, АЗС, бари, ресторани, обмінні пункти та багато іншого бізнесу де здійснюються готівкові розрахунки на території м. Києва! Згідно ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Коваль Тімур Сергійович обіймає посаду заступника начальника управління-начальник відділу ГУ ДПС у м. Києві, яка подана 25.03.2020!

Згідно зазначеної декларації Коваль Т. С., як завжди зазначив завідомо не правдиві дані, чим в черговий раз здійснив правопорушення пов’язане з корупцією!

Згідно наказу НАЗК від 13.02.2020 #59/20, яким затверджені роз’яснення щодо заповнення декларацій, п. 97 передбачає — які грошові активи відображаються у декларації? Відповідно до пункту 8 частини першої статті 46 Закону в декларації зазначаються грошові активи, наявні у суб’єкта декларування або членів його сім’ї станом на останній день звітного періоду.

Під грошовими активами розуміються: готівкові кошти; кошти, розміщені на банківських рахунках (незалежно від типу рахунків та дати їх відкриття). При цьому інформація про такі рахунки зазначається також в іншому розділі форми декларації; готівкові кошти, які зберігаються у банку. Зокрема, інформація про банківську установу, у якій зберігаються такі кошти, зазначається також в іншому розділі форми декларації; внески до кредитних спілок; внески до інших небанківських фінансових установ, у тому числі до інститутів спільного інвестування (у декларації необхідно зазначити тип такої установи).

Відповідно до Закону України «Про інститути спільного інвестування» такими інститутами є корпоративні та пайові фонди; кошти, які суб’єкт декларування або члени його сім’ї позичили третім особам (тобто кошти, стосовно яких суб’єкт декларування або член його сім’ї є позикодавцем); активи у дорогоцінних (банківських) металах; інші грошові активи (у декларації необхідно зазначити, які саме активи).

Якщо сукупна вартість усіх наявних станом на останній день звітного періоду в суб’єкта декларування або члена його сім’ї грошових активів не перевищує 50 ПМ, такі активи не зазначаються в декларації.

Наприклад, якщо при поданні щорічної декларації станом на 31 грудня звітного року в суб’єкта декларування були наявні готівкові кошти (незалежно від місця їх зберігання) в розмірі 30 ПМ та внески на банківських рахунках в розмірі 25 ПМ, такі кошти (внески) зазначаються в декларації
окремо за кожним видом активу, оскільки їхня сукупна вартість перевищує 50 ПМ. Сукупний розмір грошових активів суб’єкта декларування та члена (членів) його сім’ї в цілях визначення того, чи перевищують вони зазначений поріг декларування, вираховується окремо щодо суб’єкта декларування та кожного із членів його сім’ї. Відомості щодо грошових активів зазначаються
в декларації окремо щодо суб’єкта декларування та кожного з членів його сім’ї у разі перевищення порогу (50 ПМ).

Як свідчать обставини справи, згідно декларації Коваль Т.С. та його жінка мають відкриті розрахункові рахунки у банківських установах. При цьому, загальна (сукупна) вартість грошових активів в готівковій формі у Коваля Т.С. та окремо у його жінки перевищує 50 прожиткових мінімумів: Коваль Т. С. — 7 тис.долларів та 150 тис. грн. Жінка — 20 тис.долларів!
Враховуючи норми законодавства та роз’яснення НАЗК, Коваль Т. С. здійснив декларування завідомо не достовірних даних, шляхом не відображення наявних коштів на кінець звітного періоду на розрахункових рахунках, які відкриті на його ім’я та його жінки!

Також, Коваль Т. С. зазначив завідомо не правдиві дані у розділі 3 декларації, а сам е не відобразив інформацію щодо користування земельною ділянкою, садовим (дачним будинком) та житловим будинком, які нібито згідно документів належать його жінки на праві власності!
Сподіваємось, що викладена інформація буде опублікована та відповідні органи відреагують на неї та нарешті притягнуть його до відповідальності.

Микола Каліш, Антикор

Закрыть

Новости

Свежие комментарии