Дмитро Святаш і Ярослав Дубневич отримали протоколи від НАЗК

Відомство встановило, що, реалізуючи свої депутатські повноваження, Святаш та Дубневич діяли у власних інтересах.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило, що двоє нардепів Верховної Ради України – Дмитро Святаш і Ярослав Дубневич, реалізуючи свої депутатські повноваження, діяли у власних інтересах. Про це повідомляє прес-служба антикорупційного відомства.

“Вказані особи вчинили дії та ухвалили рішення в умовах реального конфлікту інтересів: користуючись наданими їм депутатськими повноваженнями щодо права на конституційне подання, разом з іншими народними депутатами України вони звернулися до Конституційного суду України з конституційним поданням, щодо якого вони мають приватний інтерес”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, йдеться про підписання Святашем і Дубневичем конституційного подання від 10 липня 2018 року про невідповідність Конституції України окремих положень КПК України та закону, що визначає повноваження АРМА (ЗУ “Про Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів”).

НАЗК зібрало докази, які підтверджують, що зазначені депутати мають особисту зацікавленість у розгляді судом цього подання.

“Встановлено, що правоохоронні органи здійснюють досудове розслідування кримінального провадження за фактом привласнення кредитних коштів АТ “Укрсиббанк”, виготовлення та використання підроблених документів. У рамках розслідування було накладено арешт і передано в управління АРМА нерухоме майно та корпоративні права ряду підприємств, зокрема ТОВ “Легалплейс” і ТОВ “Укрбізнес ЛТД”, засновником яких є дві юридичні особи: ТОВ “ФАВ-Україна” і компанія “Файмарк Рисорсиз Корп”, Панама. Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “ФАВ-Україна” є мати Дмитра Святаша”, – наголошується в повідомленні.

Також депутату видавалися доручення, згідно з якими він є повноважним представником іншої компанії – “Файмарк Рисорсиз Корп”, засновника ТОВ “Легалплейс” і ТОВ “Укрбізнес ЛТД”, наділений повноваженнями керівника, неодноразово брав участь у загальних зборах учасників цих товариств та ухваленні рішень, які стосувалися діяльності зазначених товариств.

“Щодо Дубневича було встановлено, що в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу НАК “Нафтогаз України” було накладено арешт і передано в управління АРМА цілісні майнові комплекси “Новороздольськя ТЕЦ” і “Новояворівська ТЕЦ” , що належать ТОВ “Енергія-Новий Розділ” та ТОВ НВП “Енергія-Новояворівськ”, кінцевим бенефіціарним власником яких є безпосередньо депутат”, – йдеться в повідомленні.

Відповідно, НАЗК вже склало протоколи про адміністративні правопорушення за частиною 2 статті 172-7 КУпАП та скерувало їх до суду.

Нагадаємо, покарання за цією статтею передбачає штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за умови вчинення дій або ухвалення рішень в умовах реального конфлікту інтересів – штраф від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

источник:  factor-news

Закрыть

Новости

Свежие комментарии