Начальник слідчого управління прокуратури Львівської області Брездень Володимир Іванович. Розслідування «PROSUD».

Володимир Іванович Брездень

Відразу після Революції Гідності серед українських прокурорів поширилася «традиція» – чи то від страху можливої люстрації, чи просто намагаючись уникнути незручних запитань від журналістів та активістів, прокурори почали масово переписувати майно на своїх дітей чи подружжя. Подібне зустрічається не тільки в деклараціях київських прокурорів чи працівників Генеральної прокуратури, але й в інших регіонах України.

Знайомтесь, Володимир Іванович Брездень – начальник слідчого управління прокуратури Львівської області.

Свою прокурорську кар’єру Володимир Іванович Брездень розпочав одразу після закінчення навчання на юридичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка у 1993 році. Тоді він почав працювати у прокуратурі Шевченківського району м. Львова. Протягом 1994-1996 років Володимир Іванович працював старшим слідчим у прокуратурі м. Львів. А вже з 1996 року Володимир Брездень незмінно працює у прокуратурі Львівської області на різних посадах: від прокурора відділу до начальника управління. Зокрема, майже 10 років (2004-2013 роки) Володимир Іванович очолював управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури Львівської області. Також у період 2013-2014 року Володимир Брездень займав посаду начальника управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області. За інформацією деяких ЗМІ, під час Революції Гідності саме за рішенням Брезденя та його підписами на Львівщині порушувалися кримінальні справи проти активістів Євромайдану. Та попри те, що Володимир Іванович Брездень займав впливові посади у Львівській прокуратурі в часи правління Віктора Януковича, йому вдалося уникнути люстрації та звільнення. Навіть більше, майже відразу після Революції Гідності Брездень отримує підвищення. 21 березня 2014 року його спочатку призначають першим заступником прокурора Львівської області, а в липні того ж року – заступником прокурора області. Сьогодні Володимир Іванович Брездень працює начальником слідчого управління прокуратури Львівської області, куди був призначений 24 червня 2016 року.

Цікаво, що у 2016 році Володимир Брездень отримав право на заняття адвокатською діяльністю. Однак того ж дня зупинив адвокатську діяльність за заявою. Можливо, таким чином львівський прокурор вирішив підстрахуватися на випадок звільнення із прокуратури або ж знайшов альтернативу малооплачуваній державній службі.

Втім, якщо проаналізувати декларації прокурора за 2014, 2015 та 2016 роки, то роботу в прокуратурі важко назвати малооплачуваною. За цей період львівський прокурор отримав 843 тис. грн заробітної плати, 391 тис. грн пенсії та ще 530 тис. грн від продажу майна. Дружина прокурора – Ольга Миколаївна Заліська задекларувала за цей період 421 тис. грн доходу від роботи у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького. Ще 233 тис. грн вона отримала від продажу майна та 165 тис. грн від відчуження цінних паперів та корпоративних прав.

Уже традиційно майном у прокурорських сім’ях володіють родичі прокурора. Зокрема дочці прокурора — Анні Володимирівні Брездень належить будинок на 236 м² та земля під ним у Львові по вул. Галілея, що недалеко від центру міста. Вказана в декларації вартість будинку та землі – 1,9 млн грн. Отримала це майно дочка прокурора 15 листопада 2014 року на підставі договору дарування від свого батька, який і був попереднім власником цього майна.

Ще одним житловим будинком володіє дружина прокурора – Ольга Миколаївна Заліська.Це житло площею 241 м² пані Ольга отримала у власність у 2008 році. Будинок розташований у с. Винники, що неподалік Львова. Вказана в декларації вартість цього помешкання – 663 тис. грн.

3 лютого 2017 року Володимир Брездень та його дружина подали на розлучення. Суд ухвалив надати подружжю 6 місяців для можливості примирення, тому можливо, що в наступній декларації прокурора ми вже не побачимо майно його дружини.

Велику кількість майна має і 82-річна матір прокурора – Катерина Миколаївна Брездень. У її власності 106 м² нежитлових приміщень у новобудові на вулиці Княгині Ольги, 100б, офісна будівля площею 524 м² та однокімнатна квартира площею 38 м² у самому центрі Львова, на вулиці Друкарській, 3.

Усе рухоме майно теж перебуває у власності членів родини прокурора. Зокрема його дружина володіє Mercedes – Benz E350 2012 року випуску, який вона придбала у 2015 році. Вказана вартість авто – 448 тис. грн.

Ще одне задеклароване авто VOLVO XC90 2008 року випуску належить Заліській Ганні-Марії Йосифівні – матері дружини. Вказана його вартість – 300 тис. грн. Саме цим автомобілем має право користування львівській прокурор.

Також дружина прокурора задекларувала 50% від загального капіталу ТОВ «Укрполіграфпостач». Ця компанія займається оптовою торгівлею та видавничою справою. Ще Ольга Миколаївна є керівником громадських організацій «Український центр фармакоекономічних досліджень» та «Українська регіональна частина іспор».

Незважаючи на значні витрати для придбання майна, родині прокурора вдалося заощадити значну суму. Сам прокурор має готівкою 200 тис. грн та ще 30 тис. дол. Окрім того, Володимир Брездень позичив невідомим особам 600 тис. грн. Ще 200 тис. грн готівкою має його дружина.

Як бачимо, попри низьку заробітну плату Володимира Брезденя та його дружини, прокурорській родині вдалося нажити багато елітного нерухомого і рухомого майна. Однак виглядає на те, що навіть за це майно прокурор не дуже хоче відповідати, переписавши його на своїх родичів. Такі випадки не є поодинокими в українській прокуратурі, проте ми не спостерігаємо за керівництвом Генеральної прокуратури особливого бажання хоча би якось їм протидіяти.

По материалам blog.prosud.info

Закрыть

Новости

Свежие комментарии